Promotion

12h.org Haber Sitesinden İzlenebilir Film Önerileri

Yazar Eren Can

Çoğumuz başta hafta sonları olmak üzere mutlaka ailece oturup film izlemek istiyoruz. Bundan 10 yıl kadar önce her film seçmek diye bir şey yoktu ortada. Film endüstrisinin üretimi kısıtlıydı. Bırakın Türkçe dublajlı filmleri, altyazısı bile İngilizce olan film cd ‘lerini satın alır izlerdik. Sinema sektörü aradan geçen yıllar süresinde kameraların ve çekim maliyetlerinin anormal düşüşü ile birlikte müthiş bir atağa geçti.

Şimdilerde hemen her gün gösterime  yeni  bir film giriyor. Bırakın takip etmeyi hangi filmi izleyeceğimize bile karar veremiyoruz. Film seçerken baya bir zorlanıyoruz. Bakıyorsunuz çok çekici bir afişle süslenmiş olan film acayip derecede dandik çıkabiliyor.

Bu film enflasyonu içerisinde gerçekten izlenebilecek film bulmak iyice zorlaştı. Peki doğru filmi nasıl arayacağız, nasıl bulacağız? Bunun bazı yolları olsa da her keyfe yönelik ortak bir kalıp uydurmak zor.

Örneğin filmin yapımcısının kim olduğu önemli. Büyük yapımcılardan genellikle kötü film çıkmıyor. Ancak seri filmlerin devam versiyonları zaman zaman sorunlu olsa da en azından ilk filmi izlediysek neler olduğunu nasıl olabileceğini güzel olup olmadığını azda olsa anlayabiliyoruz.

Oyuncular kategorisi de filmi izlemeden önce bakabileceğimiz bir başka ölçüt. Büyük oyuncuların küçük filmlerde rol aldığını görmeyiz genellikle. Bu nedenle kaliteli yıldızlardan oluşan sinema filmleri de kaliteli olabiliyor.

Filmin konusu en sağlıklı sonucu veriyor olsa da biraz oyuncu, biraz yapımcı ortasında fikir edinmek lazım. Filmlerin altında yer alan yorumlar kısmı çok kez maalesef tutarsız oluyor. Kötü denilen filmi çok beğenebilirken iyi denilen yapımlar tamamen vakit kaybı olabiliyor.

Film izlemek için oturup 1-2 saat karar veremeyip sonunda kötü bir tecrübe ile geceyi bitirdiğimiz baya oldu. Ondan söylüyorum. Her kategoride her türden yapım bulabilirsiniz. Ancak bazen bilinmedik garip yapımcı ve oyuncu bileşiminde harikulade yapımlarda çıkabiliyor.

Bunun için en sağlıklı yöntem 12h.org gibi haber sitelerinin film önerilerinden faydalanmak. 12h.org tarzında haber içerikli analiz yapan sitelerde film önerileri gayet tarafsız ve yerinde olabiliyor. En azından sizi neyin beklediğini tahmin edebiliyorsunuz en azından kalite açısından.

Bunun dışında film önerilerini haber yapan sitelere de bir göz atılabilir. Bunlar arasında 12h.org sitesini önerebilirim.  12h.org hem son çıkan hem de geçmişte gözden kaçırmış olabileceğimiz yakın dönemli filmleri analiz ederek haber formatında sunuyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.