Teknoloji-İnternet

14 İle Ücretsiz İnternet Geliyor

Yazar Eren Can

Türkiye’nin 14 şehrine ücretsiz kablosuz internet erişim noktaları kurulacak.

İnternet kullanım oranlarının çeşitli nedenlerden dolayı düşük olduğu bölgede, yerel yönetimlerin belirleyeceği yoğunluğun yüksek olduğu meydan, park, kültür merkezi, müze ve diğer noktalarda ücretsiz Wi-Fi noktaları kurulacak. Bu noktaların yatırım ve işletme maliyetleri de yerel yönetimlerce karşılanacak.

Projenin kapsayacağı iller şöyle; Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

5 Yorum

  • O internetten bir hayır geleceğini sanmıyorum. Nedenini bir türlü anlayamıyorum. Yurt dışında insanlar 30-40 mbit ile internete bağlanıyorlar. Biz daha 8 mbiti görünce seviniyoruz 🙂 3-5 geçmiyor. Böyle bir alt yapıda meydanlara ücretsiz internet getirirseniz, o kadar kişi o internete girdiğinde internet hızları pert. Yani bi yararı olmayacak. Bunun en güzel örneği bulunduğum ildeki “tramvay” tramvayda bile herkes bağlanınca erişim zorlaşıyor. Şehir merkezi gibi yerlerde bunu yüksek hızlı bir internet sağlayıp başarırlarsa “helal olsun” derim.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.