Teknoloji-İnternet

14 İle Ücretsiz İnternet Geliyor

Pinterest LinkedIn Tumblr

Türkiye’nin 14 şehrine ücretsiz kablosuz internet erişim noktaları kurulacak.

İnternet kullanım oranlarının çeşitli nedenlerden dolayı düşük olduğu bölgede, yerel yönetimlerin belirleyeceği yoğunluğun yüksek olduğu meydan, park, kültür merkezi, müze ve diğer noktalarda ücretsiz Wi-Fi noktaları kurulacak. Bu noktaların yatırım ve işletme maliyetleri de yerel yönetimlerce karşılanacak.

Projenin kapsayacağı iller şöyle; Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van.

5 Comments

  1. O internetten bir hayır geleceğini sanmıyorum. Nedenini bir türlü anlayamıyorum. Yurt dışında insanlar 30-40 mbit ile internete bağlanıyorlar. Biz daha 8 mbiti görünce seviniyoruz 🙂 3-5 geçmiyor. Böyle bir alt yapıda meydanlara ücretsiz internet getirirseniz, o kadar kişi o internete girdiğinde internet hızları pert. Yani bi yararı olmayacak. Bunun en güzel örneği bulunduğum ildeki “tramvay” tramvayda bile herkes bağlanınca erişim zorlaşıyor. Şehir merkezi gibi yerlerde bunu yüksek hızlı bir internet sağlayıp başarırlarsa “helal olsun” derim.

  2. Türkiye’de yüksek hızın yaygınlaşması ve daha uygun fiyat ile hizmetin gelmesi zor malesef.

  3. bizim sistemlerimiz alarm düzeyinde fiber oftik bile pekçok şehrimizde yok.

  4. Uzerine essek yukuyle para odedigimiz interneti cok guzel sorunsuz kullaniyoruz zaten bir bu eksikti.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.