Teknoloji-İnternet

2013 Yılında Logo Değiştiren Markalar

Pinterest LinkedIn Tumblr

Köklü firmalar yıl içinde eski logolarından vazgeçerek yeni logolarına geçti.Sizler için değişen logoları profesyonel gözle bir araya getirdik.

YouTube

Dünya üzerinde en çok tercih edilen video izleme sitelerinin başında gelenYouTube, Ağustos ayında görücüye çıkartmış olduğu yeni logosunda, Flattasarıma giderken; bu logo yüzde yüz keskin köşelere sahip değil. YeniYouTube logosu, Flat tasarımdan bir nebze olsun ayırıarak köşelerde hafif yuvarlak bir yapı sunuyor. YouTube yeni logosunda; ince ve sade bir font olarak Google’ın resmi fontlarından Roboto’yu kullanmış. Kısacası YouTubelogosu gerçekten tertemiz ve pek leziz!

Motorola

GoogleMotorola’yı satın aldıktan sonra 1 yıl logosunu değiştirmedi ve zamanı geldiğinde ikinci bir logo ile karşımıza çıktı. Motorola logosu, firmanın harf ve resimsel ögeler kullanılarak sembolleştirilmesinimerkez alır. Tasarım dünyasında 2013 yılını rengarenk olarak tanımlayabiliriz ve bu rengarenk dünyada yerini alan Motorola’nın ikinci logosu Googlelogosundaki gibi sıcak ve renkli bir yapıya sahip.

Logodaki yenilikler ise şöyle; ilk logoda mor daire üzerine “M” harfi kullanılmıştı ama ikinci ve yeni logoda “M”nin etrafını rengarenk bir daire alıyor. Arka zemin ise beyaz, ayrıca ikinci logoda “ Google Company “ yazısı bulunuyor. Son olarak Motorola logosundaki font yapısı ince ve gayet modern bir yapıya sahip.

[quote align=”e.g. center, left, right” color=”#999999″] ShiftDelete[/quote]

[button url=”http://www.ecanblog.com/2013-yilinda-logo-degistiren-markalar/2″ target=”e.g. _blank or _self” style=”e.g.  blue” size=”e.g. small, medium, large”] Sayfa 2 [/button]

1 2 3

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.