Haberler

57.7 Milyar Piksellik Fotoğraf!

Yazar Eren Can

NASA’nın Mars görevinde kullandığı fotoğraf teknolojisini lüks otomotiv markası Bentley, 57,7 piksellik fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl Bentley yine aynı teknoloji kullanarak 53 milyar çözünürlükteki reklam çekimini San Francisco’daki Golden Gate köprüsünde gerçekleştirmişti. Yeni yapılan reklam çekimleri ise sınırları daha da zorluyor.

1.825 adet kare sonucunda ortaya çıkan fotoğrafın işlemleri toplam 48 saat sürdü. Fotoğraf Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde bulunan 306 metre yüksekliğindeki Cayan Tower’dan çekildi. Fotoğrafı yakınlaştırınca daha da kalitesinin arttığını görüyoruz. Bahsettiğim o fotoğrafa buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sadece Bentley amblemine yakınlaşıyor farklı bir yere yakınlaşamıyorsunuz.

Bu adresten ise istediğiniz yere bakabilir ve yakınlaştırabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

1 Yorum

  • Linkten baktım güzel bir uygulama yapmışlar. Ancak bu fotoğrafı bütün detayları güzel bir şekilde görmek için iyi bir ekrana sahip olmak lazım.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.