Haberler

Adil Kullanım Kotası 1 Mayıs’ta Değişiyor!

Pinterest LinkedIn Tumblr

BTK, adil kullanım kotasını 1 Mayıs’tan itibaren yeni düzenleme ile değiştirecek. AKK tarifeleri nasıl olacak? İşte detaylar!

1 Mayıs’tan itibaren tüm internet kullanıcıları bir nebze mutlu olacak. 1 Mayıs 2017 itibariyle 02.00 – 08.00 saatleri arasında indirilecek bütün veriler AKK kapsamına alınmayacak. Belirtilen saatlerde sınırsız veri indirebilirsiniz. Yani AKK kotasından düşme olmayacak. Ayrıca yeni düzenlemenin ardından herkesin hızı 3Mbps‘ye düşmeyecek. Yeni düzenleme şu şekilde;

Normal hız – AKK dolduktan sonra

8 Mbps > 3 Mbps
16 Mbps > 5 Mbps
24 Mbps > 8 Mbps
50 Mbps > 16 Mbps
100 Mbps > 24 Mbps
500 Mbps > 32 Mbps
1000 Mbps > 64 Mbps

Son olarak 31 Aralık 2018‘den itibaren Adil Kullanım Kotası’nın ülke genelinde tamamen kaldırılacağı açıklanmıştı.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

6 Comments

  1. Ağıza bir parmak bal çalmaktan başka ne işe yarar ki bu işlem. Dünya da başka bir ülke de bu olay var mı? Bilen varsa aydınlatsın lütfen beni.

  2. Melike Yıldız Reply

    Hiç yoktan iyidir. indirme işlemleri gece yapıldığında AKN’den bir ölçüde kurtulunmuş olunur. En az 5 megabitlik hızda fena değil.

  3. Olum öncedende 3mpbs ye düşüyordu fark nedir hızlara göre düşürmüşler sadece?

  4. Yine parayı veren düdüğü çalar hesabı. Adaletsizlik her yerimizi sarmış yahu. Akk zaten başlı başına saçma da bu uygulama da en az o kadar saçma.

  5. Bu Akn uygulaması Dünyanın birçok Ülkesinde var. Ancak ülkemizde o kadar kötü uygulanıyorki. Başka ülkelerde en düşük AKN’ler 750 – 1000 Gb gibi değerlerde bizde içler açısı halde ne hız nede kullanım miktarlardaki özgürlük yeterli değil.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.