Günün Uygulaması

Adobe Lightroom – Günün Mobil Uygulaması

Yazar Eren Can

Adobe Lightroom, Adobe firmasının bilgisayarlar için yaptığı yazılımın mobil versiyonudur. Hem Android hem de iOS platformunda yer alıyor.

Dün yayınlanan güncelleme ile birlikte Adobe’nin iddialarına göre Raw HDR sayesinde bugüne kadar görebileceğiniz en kaliteli HDR fotoğrafları çekebileceğiniz yönünde.

Adobe Lightroom ile telefonunuzun galerisinde depolanan fotoğraflar üzerinde çalışabileceğiniz gibi Lightroom’un bilgisayar versiyonunda üzerinde çalıştığınız fotoğrafları seçebilirsiniz. HDR modunda RAW formatını kullananarak fotoğraf çekmek istiyorsanız iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPad Pro 9.7, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Google Pixel veya Google Pixel XL’ den birine sahip olmanız gerekiyor.

Elinizdeki telefonlar HDR modunu kullanamasanız da kaliteli fotoğraflar çekip düzenleyebilirsiniz. Adobe Lightroom ile fotoğraflarınızın temel renk ayarlarını yapabilir, kontrast, parlaklık gibi değerleri belirleyebilir ve fotoğrafınızı siyah beyaz hale getirebilirsiniz. Ayrıca çeşitli filtreler de kullanarak fotoğraflarınızı daha şık görünüme sokabilirsiniz.

  • Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

1 Yorum

  • iPhone SE kullanıyorum, o raw modu nedir arkadaş ya 🙂 Grafik tasarım işi yapıyorum birazcıkta tonla uğraşıyorum ama çok etkiledi beni 😀

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.