Haberler

Akıllı Telefonlar Ucuzlayacak!

Yazar Eren Can

TRT bandrolünün kaldırılmasıyla birlikte akıllı telefonlar 200 TL’ye kadar ucuzlayacak. İşte detaylar!

28 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile elektronik cihazlarda TRT bandrolü uygulanmaya başlamıştı. Böylece akıllı telefon fiyatları %6 oranında, tablet ve kişisel bilgisayarlar ise %2 dolayında zamlanmıştı.

Yasanın yürürlükten kaldırılması için resmi yollardan başvuru yapan milletvekilleri amaçlarına ulaştı ve TRT Bandrolünün kaldırılacağı müjdesini verdi. Danıştay, cep telefonları ve iPad’lerden TRT’ye aktarılmak üzere bandrol ücreti alınması kararını iptal etti. Barış Yarkadaş, açıklamasında bu kararın hayata geçirilmesiyle birlikte cihaz fiyatlarının 200 TL’ye kadar ucuzlayacağını, böylece yaklaşık 500 milyon TL’nin vatandaşın cebinde kalacağını söyledi.

Yeni kararın ne zaman uygulamaya geçeceği henüz belli değil. Ayrıca 1 sene boyunca uygulanan vergilerden alınan paraların geri iade edilip, edilmeyeceğine dair tartışmalar da sürüyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

2 Yorum

  • mantıklı bir karar olmuş. hatta bu süre içerisinde alınan miktarlar da iade edilmeli aslında ama yapacaklarını sanmıyorum.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.