Android 4.3 Tabanlı CyanogenMod 10.2 Nightly Sürümler İndirilebilir Durumda

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Cyanogen ekibi birçok cihaz için Android 4.3 tabanlı Nightly sürümleri içerisinde Focal kamera uygulaması ile kullanıcılara ve geliştiriciler için indirilebilir hale getirdi.

Android cihazınızda Cyanogen ekibinin çıkartığı ROM’u kullanabilirsiniz. Cihazınıza uygun ROM’a buradan erişim sağlayabilirsiniz. Tüm cihazlar için gerekli olacak ve Android 4.3’te en güncel haliyle yer alan Google uygulamalarını ise buradaki kaynaktan indirebilirsiniz.

CyanogenMod ROM’lar nasıl yüklenir?

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz kaynak linklerden cihazınız için gerekli olacak dosyaları indiriyorsunuz ve bunları cihazın sdkart bölümüne kopyalıyoruz. Sonrasında cihazı kapatıp Recovery moduna alıyoruz (Bu durum için bir tuş kombinasyonu gerekiyor ve cihazdan cihaza farklılık gösteriyor. Örneğin Galaxy S III’te; SES AÇMA + HOME + POWER (güç) tuşlarına aynı anda basılıyor.

Recovery Mod ekranında iken;

  1. Ses tuşlarını kullanarak install zip from sdcard seçeneğine geliyoruz. Güç tuşu ile onaylıyoruz.
  2. Gelen ekrandan ses tuşları ile choose zip from sd card seçeneğine geliyoruz ve Güç tuşu ile onaylıyoruz.
  3. Gelen ekrandan ben daha önce telefonumuza kopyaladığımız dosyalardan önce ROM’u daha sonra ise Google uygulamalarının yer aldığı Gapps dosyasını flaşlıyoruz. Bu işletimi yürütürken seçimleri yine güç tuşu ile yapıyoruz.

Yorum Yapın