Android Teknoloji-İnternet

Android 5 hakkında bilinenler!

Yazar Eren Can

android-5

Android 5 henüz tanıtılmadan internette dolaşmaya başlayan en ciddi iddialar ve fazlası burada…

Google, Android 5‘i büyük ihtimalle, 15 ve 17 Mayıs arasında San Francisco’da yapılacak olan senelik I/O konferansında tanıtacak. Fakat Google sessizliğini koruduğundan henüz belirsiz olan çok şey var. Ancak kesin olan bir şey de var: Uzun zamandır beklenen Android sürümü “Key Lime Pie” olacak. Aslında Key Android 5, yani Lime Pie, Nexus 4 ve Nexus 10‘un Ekim 2012’de duyurulması sırasında bekleniyordu. Fakat Google onu yayınlamak yerine, 4.2 Jelly Bean güncellemesini yayınladı. Yani artık ana bir güncelleme yapmanın zamanı çoktan geldi; çünkü bu arada Android dünyası Google olmadan da hızla ilerledi.

Android 5: Yenilikler ve özellikler

Bu dosyayı hazırlarken internette karşımıza çıkan dedikoduları temel aldık. Ancak bunların yanında kendimize, Android dünyasının, hangi “Key Lime Pie” özelliklerini görmek istediğini de sorduk. En çok istenen özellikler neler? Bu yüzden, Samsung, HTC ve Asus gibi üreticilerin modifiye ettikleri Android sürümlerini, ayrıca yeni CyanogenMod ve Paranoid Android gibi custom ROM’ları gözden geçirdik. Sonuç olarak dai Google’ın “saf” Android 5’e mutlaka eklemesi gerektiğini düşündüğümüz özellikleri özenle derledik.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.