Android

Android 6.0 Marshmallow’da Öne Çıkan Özellikler

Yazar Eren Can

Android 6.0 Marshmallow‘un yayınlanmasıyla birlikte Nexus cihazlarda kullanılmaya başlandı.

Android 6.0 Marshmallow, pek çok yenilikle birlikte geldi. Gelen özellikler arasında öne çıkan 5 tanesine göz atıyoruz. Android 6.0 Marshmallow, Android 5.0 Lollipop‘u beğenmeyenlerin dikkatini çekebilir.

  • Parmak izi okuyucusu bulunan telefonlarınızda artık bazı uygulamalar parmak izi okuyucuyla çalışabilecek. Yeni parmak izi okuyucusu ile Google Play üzerinden uygulama indirebilecek veya alışveriş sitelerinden parmak izi ile alışveriş yapabileceksiniz.
  • Google Now, günlük kullanımda işlerimizi kolaylaştıracak bir hale geldi. Okuduğunuz herhangi bir yazıda gördüğünüz ismi, yada Facebookta gördüğünüz filmi direk olarak aratabileceksiniz.
  • Geliştirmeler sayesinde pil ömründe 2 kata yakın iyileşme görünecek. Doze adı verilen özellik sayesinde cihazın hareket algılayıcıları sadece cihazınız hareket ettiğinde uygulamaları aktif olarak kullanmaya başlayacak.
  • Android Pay ile NFC destekli cihazlardan kredi kartları yanında olmadan alışveriş yapabilecek. Android Pay 700,000‘in üzerinde mağazada kullanılabilir olacak.
  • Android 6.0 Marshmallow ile Chrome’a özelleştirilebilir sekmeler özelliği geliyor. Bu özellik ile Chrome’daki sekmeleri kişiselleştirebileceksiniz. Uygulama arası geçişler Android 6.0 Marshmallow ile daha da gelişiyor.

 

  • Adlbelge iso 14001 belgesi ve çevre yönetim sistem kuruluşu hakkında geniş bilgi için buraya tıklayabilir veya 0216 390 22 32 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

7 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.