Nasıl Yapılır?

Güncel Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bu yazımızda Apple marka cihazların değişimi nasıl yapılır ve cihaz değişimi için istenen şartlar nelerdir sorularının yanıtlanırını sizler için paylaşacağım.

Öncelik olarak şunu belirterek giriş yapmak istiyorum. Apple firması ürünlerinin onarımı yerine cihaz değişimini daha sık yapan bir firma. Fabrika hatasından kaynaklı sorunları bulunan tüm cihazları yenisi ile değiştirmektedir. Akıllı telefon piyasasında birçok firma cihazdaki küçük ya da büyük sorunları onararak ilgili tüketiciye sunuyor. Bu yönden Apple’ın gerçekten tüketici dostu bir firma olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bilindiği üzere ülkemizde 2 adet Apple Store mağazası bulunuyor ve randevu şeklinde bir çalışma sistemi bulunuyor. İstanbul’da yer alan bu iki mağaza Akasya AVM ve Zorlu Center buradan cihaz değişimlerini yapabiliyorsunuz.

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Apple’dan cihaz değişimi yapmak istiyorsanız ya da daha iyi cihaz desteği almak isterseniz randevu almanız gerekiyor. Apple’ın resmi web sitesi üzerinden kolaylıkla randevu alabilirsiniz. Kullandığınız Apple cihazınızın tüm sorunlarını ayrıntılı olarak belirtin ki Apple cihazınızın değişimini daha da kolay olsun. Ayırca cihazınız ile daha önce yaşadığınız sorunları da belirtebilirsiniz.

Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum, Apple cihazınız Jailbreakli ise garanti kapsamı dışında oluyor. Bir diğer hatırlatma ise randevu almadan önce kullandığınız cihazı yedekleyin.

 

Açılan Apple Garanti Sorgulama sayfasında Seri Numarası yazan yere cihazınızın seri numarasını (iPhone için imei) yazın.

Tüm işlemleri doğru olarak tamamladığınızda ‘’Rezervasyonunuz Onaylandı’’ sayfası ile karşılaşacaksınız.

iPhone cihaz değişimi için gerekli şartlar nelerdir?

  • Fabrika kaynaklı kamera hataları, kamera içinde toz bulunması, sessize alma tuşunun bozulması, home tuşunun bozulması, fizilsel tuşların bozulması, ekranda piksel kayıpları olması (bazen ekran değişimi de olabilmektedir), hoparlörün bozulması, ana kart ve diğer donanımsal hatalar genel olarak değişim için yeterli sebeplerdir.
  • Ekran kırılması veya çatlaması değişim için sebep değildir. Bu durum kullanıcı hatası kabul edilmekte ve garanti kapsamı dışında tutulmaktadır.
  • Batarya problemlerinde ise genellikle batarya değişimi yapılmaktadır. Ancak bazı batarya problemlerinde değişim yapıldığı da yaşanmaktadır.

iPhone garanti dışı onarım ücretlerini aşağıdaki listeden kontrol edebilirsiniz.

iPhone modeli Yalnızca ekran onarımı Diğer hasar
iPhone X 1.180 TL 2.329 TL
iPhone 8 Plus 719 TL 2.099 TL
iPhone 8 629 TL 1.899 TL
iPhone 7 Plus 719 TL 1.899 TL
iPhone 7 629 TL 1.699 TL
iPhone 6s Plus 719 TL 1.799 TL
iPhone 6s 629 TL 1.599 TL
iPhone 6 Plus 629 TL 1.799 TL
iPhone 6 549 TL 1.599 TL
iPhone SE, iPhone 5s,
iPhone 5c, iPhone 5
549 TL 1.299 TL
iPhone 4s 799 TL
iPhone 4 699 TL

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

2 Comments

  1. iphone x ekran onarım ücreti adeta yeni bir telefon parası. halimiz duman bu gidişle

  2. cihaz pahalı olunca yan ürünleri ve tamir giderleride epey masaraflı oalcaktır. biraz uzak durmak bu tur islerden en iyisi. standarlarımıza uygun seyler almak gerek

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.