İOS

Apple iOS 9 Güncellemesini Yayınladı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS’in en yeni sürümü iOS 9 yayınlandı.

Apple geçen hafta düzenlenen 9 Eylül basın etkinliğinde iOS 9 güncellemesinin 16 Eylülde yayınlanacağını açıklamıştı. iOS 9 güncellemesini destekleyen tüm iPhone, iPad ve iPod touchsahipleri, güncellemeyi an itibariyle indirmeye başlayabilir.

iOS 9 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod touch 5 alıyor.

iOS 9’a güncelleme yapmak için iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda yaklaşık 1.8 GB’lık boş alanın bulunması yeterli oluyor. iOS 9 güncellemesini; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iPhone ve iPad cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Apple’ın iOS 9 sürüm notlarında değişikliklerin tam listesi aşağıdaki gibi veriliyor:

Bu güncellemedeki güçlü arama ve geliştirilmiş Siri özellikleriyle iPhone’unuz, iPad’iniz ve iPod touch’ınız daha akıllı ve proaktif hale gelir. iPad için yeni çoklu görev özellikleri aynı anda iki uygulamayla (yan yana veya yeni Resim İçinde Resim özelliğiyle) çalışmanızı sağlar. Ayrıca, Harita’daki ayrıntılı toplu taşıma bilgileri, yeniden tasarlanmış Notlar uygulaması ve yepyeni News uygulamasıyla yerleşik uygulamalar daha da güçlü hale gelir. Ve işletim sisteminin temel yapısındaki iyileştirmeler performansı artırır, güvenliği iyileştirir ve size fazladan bir saate varan pil süresi sağlar.

2 Comments

  1. bahadır ateş Reply

    kullanmayan birisi olarak güncellemenin ne kadar faydalı olabileceği bilmiyorum mama ios benim için hep gereksiz..

  2. guc tasarrufu moduna alinan cihazlar 3 saat fazladan kullanim vadediyor

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.