Teknoloji-İnternet

Apple Watch Tanıtıldı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Apple Watch, 6 aylık bir geliştirme sürecinin ardından San Francisco’da gerçekleştirilen tanıtımla tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Akıllı saat üretiminde sınırlı sayıda altın saate de yer verileceği, altın saatlerin her mağazada bulunmayacağı, 24 ayar altın akıllı saatin 10 bin dolar olacağı kaydedildi.

apple_watch_iwatch_2

Watch’un standart modeli, 549 dolar ve 599 dolarlık fiyatlarla raflardaki yerini alacak. Toplamda ise 20 farklı model seçeneği bulunacak Watch’un kasası ise paslanmaz çelikten üretilmiş.

Apple Watch Sport’un 38mm modeli 349 dolar, 42mm modeli 399 dolardan satışa sunulacak.

Apple Watch birbirinden farklı 3 ana modeli piyasaya sürecek ve 38 milimetre ve 42 milimetrelik iki farklı standart kasa ile piyasada olacak.

İçerisinde Siri yer alan Apple Watch ile, iPhone‘da olduğu gibi Siri‘yi kullanmak mümkün olacak. Çağrı cevap vermenin yanında mesaj ve diğer mesajlaşma uygulamalarını da Apple Watch üzerinden kullanabileceğiniz saat ile direkt kendi uygulaması üzerinden de cevap verebileceksiniz.

apple-watch-selling-points

 

Apple Pay özelliği ile alışveriş yapma özelliği sununuyor. iPhone’unuza gelen tüm bildirimleri gösteren Apple Watch, aynı zamanda bu bildirimlerin birçoğunu da cevaplayabiliyor. Apple Wacth kullanan arkadaşlarınız ile de iletişimde olabileceğiniz saatte, resim çizerek, saate dokunarak ya da anlık kalp atışınızı paylaşarak arkadaşlarınız ile iletişimde olabiliyorsunuz.

Birçok araba firmasıyla da anlaşmış olan Apple, Apple Watch üzerinden bu araçların yerini, kapıyı açma-çalıştırma gibi fonksiyonlarını yerine getirerek kullanabileceksiniz.

Apple’ın akıllı saatlerinin satışına ise ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya ve İngiltere‘de 24 Nisan‘da başlanacağı, siparişlerin 10 Nisan’dan itibaren alınacağı açıklandı.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

1 Comment

  1. Yanildigi urunler olur, yenisini uretir ama bu saatten sonra Apple’in ayagini kimse kaydiramaz.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.