Haberler

Askerlik Şubelerinde Sıra Beklemeyin ( Asal Randevu Başvuru )

Yazar Eren Can

Asal randevu başvurusu nedir? Asal randevu başvurusu nasıl alınır? gibi soruların cevabını arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Askerlik şubelerine artık e-Devlet Kapısı üzerinden randevu alarak gidebilir, işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet uygulamasının www.turkiye.gov.tr üzerinden yapılan işlemlere bir yenilik daha eklendi. Askerlik şubesine gidecek olan vatandaşların randevu yolu ile işlemlerini gerçekleştirebilmesi için oluşturulan hizmettir.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından e-Devlet Kapısı üzerinde sunulan “Asal Randevu Başvuru” hizmeti sayesinde askerlik şubelerinin önündeki uzun kuyruklar tarihe karışıyor.  Askerliğe ilişkin işlemleriniz için e-Devlet üzerinden size en uygun saati seçerek randevu alabilir, sıra beklemeden, işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebileceği açıklandı.

e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız, ASAL Randevu Başvuru bölümüne geliniz. Bu bölümde işlem yapabilmeniz için sisteme cep telefonu numaranız ve e-posta adresinizin tanımlı olması gerekmektedir. Askerlik Şubeleri mesai saatleri içinde sabah 8.30 ile akşamüstü 17.00 arasında her 15 dakikada bir randevu verilmektedir. Size uygun saati seçerek Kaydet butonuna basarak 3 ve son adıma geçiniz ve Askerlik Şubesi Randevu Alma işleminizi tamamlayınız.

ASAL Randevu Başvuru

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Teknolojiyi, sinemayı ve oyun dünyasını yakından takip etmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.