Haberler

Askerlik Şubelerinde Sıra Beklemeyin ( Asal Randevu Başvuru )

Pinterest LinkedIn Tumblr

Asal randevu başvurusu nedir? Asal randevu başvurusu nasıl alınır? gibi soruların cevabını arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Askerlik şubelerine artık e-Devlet Kapısı üzerinden randevu alarak gidebilir, işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet uygulamasının www.turkiye.gov.tr üzerinden yapılan işlemlere bir yenilik daha eklendi. Askerlik şubesine gidecek olan vatandaşların randevu yolu ile işlemlerini gerçekleştirebilmesi için oluşturulan hizmettir.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından e-Devlet Kapısı üzerinde sunulan “Asal Randevu Başvuru” hizmeti sayesinde askerlik şubelerinin önündeki uzun kuyruklar tarihe karışıyor.  Askerliğe ilişkin işlemleriniz için e-Devlet üzerinden size en uygun saati seçerek randevu alabilir, sıra beklemeden, işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebileceği açıklandı.

e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız, ASAL Randevu Başvuru bölümüne geliniz. Bu bölümde işlem yapabilmeniz için sisteme cep telefonu numaranız ve e-posta adresinizin tanımlı olması gerekmektedir. Askerlik Şubeleri mesai saatleri içinde sabah 8.30 ile akşamüstü 17.00 arasında her 15 dakikada bir randevu verilmektedir. Size uygun saati seçerek Kaydet butonuna basarak 3 ve son adıma geçiniz ve Askerlik Şubesi Randevu Alma işleminizi tamamlayınız.

ASAL Randevu Başvuru

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.