Sosyal Ağ

Az Veri Harcayan Instagram Lite Yayınlandı

Yazar Eren Can

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, kota dostu Lite sürümünü yayınlandı. Instagram Lite, düşük seviye cihazlara özel olarak hazırlanmış durumda.

Aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, daha düşük seviyedeki akıllı telefonları da yeni uygulaması sayesinde kitlesini genişletmek istiyor.

Sadece 573 kilobayt boyutunda olan Instagram Lite, Google Play‘de indirilmeye sunuldu. Lite versiyon şimdilik ülkemizde aktif değil fakat ilerleyen günlerde gelebilir. Lite sürümü de ana uygulamada olduğu gibi önemli özellikler yer alıyor fakat video paylaşımı ve Direct gibi özellikler kısıtlanmış durumda.

Facebook uygulaması için de Lite sürümünü yayınlamıştı ve 2017 yılı itibariyle Facebook Lite’ın 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. Aynı başarıyı Instagram Lite için de ulaşmak istiyorlar.

Google Play sayfasına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

3 Yorum

  • Facebook ile büyük bir ivme yakaladığını düşünüyorum Lite uygulamalar bunun sayesinde Mark tutan bir işlevi Facebook Lite den sonra İnstagram Lite olarak karşımıza çıkartmış olması az veri ile daha verimli bir uygulama deneyimini bize bir kez daha yaşatacak.

  • hem kota dosta hem de hafıza kartı dostu bir yaklaşım olmuş. Facebook sosyal medya sektöründe her çıkan rakibine karşın hala dimdik ayakta ve herkesin ötesinde ki Instagram da bunun en önemli kanıtı

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.