Sosyal Ağ

Az Veri Harcayan Instagram Lite Yayınlandı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, kota dostu Lite sürümünü yayınlandı. Instagram Lite, düşük seviye cihazlara özel olarak hazırlanmış durumda.

Aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, daha düşük seviyedeki akıllı telefonları da yeni uygulaması sayesinde kitlesini genişletmek istiyor.

Sadece 573 kilobayt boyutunda olan Instagram Lite, Google Play‘de indirilmeye sunuldu. Lite versiyon şimdilik ülkemizde aktif değil fakat ilerleyen günlerde gelebilir. Lite sürümü de ana uygulamada olduğu gibi önemli özellikler yer alıyor fakat video paylaşımı ve Direct gibi özellikler kısıtlanmış durumda.

Facebook uygulaması için de Lite sürümünü yayınlamıştı ve 2017 yılı itibariyle Facebook Lite’ın 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. Aynı başarıyı Instagram Lite için de ulaşmak istiyorlar.

Google Play sayfasına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

3 Comments

  1. wifi sıkıntısı çeken arkadaşalr için nimet gibi bir özellik olmuş. kota aşımına son verebilir

  2. Tunay Kalaoğlu Reply

    Facebook ile büyük bir ivme yakaladığını düşünüyorum Lite uygulamalar bunun sayesinde Mark tutan bir işlevi Facebook Lite den sonra İnstagram Lite olarak karşımıza çıkartmış olması az veri ile daha verimli bir uygulama deneyimini bize bir kez daha yaşatacak.

  3. hem kota dosta hem de hafıza kartı dostu bir yaklaşım olmuş. Facebook sosyal medya sektöründe her çıkan rakibine karşın hala dimdik ayakta ve herkesin ötesinde ki Instagram da bunun en önemli kanıtı

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.