HD Duvar Kağıtları

Bebek Odası Dekorasyonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bebek Odası Dekorasyonu

Dünyaya gözlerini açan minikler için tüm aile heyecanlı bir 9 ay geçirir. Bu zaman diliminde annelere yapılan tavsiyeler, gelen hediyeler ve evi bebeğe uygun bir hale getirme çalışmalar kafaları karıştırabilir.

Her aile çocuğu için en iyisini ister ve bu nedenle alışveriş konusunda her alternatifi değerlendirmek ister. Günümüzde birçok farklı materyalden oluşan bebek odası mobilya seçenekleri vardır. Doğal bir ürün olan ahşap, bambu ve MDF malzemeler çok sık tercih edilmektedir.

Ahşap pahalı olduğu için genelde dayanıklılık ve şık görünüm açısından MDF malzemeler bebek odası dekorasyonu  için tercih edilen mobilya seçenekleri arasındadır.

Bebek Odası Dekorasyonunda Nasıl Ürünler Seçilmeli?

Artık nitelikli üreticiler tarafından üretim yapılan mobilya sektöründe, bebek odası mobilyaları da bebek sağlığına uygun olan ve kanserojen içermeyen malzemelerden yapılmaktadır.

Ayrıca büyüyen bebeğin gelişimine uygun olarak ev kazalarına sebebiyet vermeyecek olan detaylar kullanılmaktadır. Genel olarak bebek odası dekorasyonu için tercih edeceğiniz ürünler şunlar olmalıdır:

  • Bebek beşiği,
  • Bebek dolabı,
  • Şifonyer,
  • Perde,
  • Antialerjik halı,
  • Alt açmak için uygun bir alan,
  • Annenin dinlenmesi için uygun bir koltuk ya da kanepe.

Bu eşyalar odanın büyüklüğü dikkate alınarak satın alınıp yerleştirilmelidir. Çünkü genelde bebek odası olarak tercih edilen odalar küçüktür ve bebek büyüyene kadar idareten kullanılır. Bu yüzden gereksiz alışveriş yaparak odanın kalabalıklaşması yerine, daha ferah ve düzgün bir oda dekorasyonu uygun olacaktır.

Bebek Odalarında Modern Çizgiler

Bebek odalarında çocuğun ilgisini çeken detaylar olmalıdır. Hayal gücünü arttırıcı müzikli oyuncaklar, duvarlarda sevimli stikırlar kullanılabilir.

Bebek odasının dekorasyonu için tercih edeceğiniz birçok farklı detayı tekstil ürünlerinde yansıtabilirsiniz. Özellikle bebek odası nevresim takımları gibi birçok detayı güzel bir şekilde renklendirebilirsiniz.

Cibinlik Kullanımı

Bebek odalarını daha sevimli bir hale getiren cibinlikler, beşiğin çevresinde olmalıdır. Çünkü bebek el ve kol hareketleriyle bilmeden bu alanı çekebilir ve eğer sağlam monte edilmemişse, kazalara neden olabilir.

Küçük ya da büyük bebek odalarının dekorasyonu için öncelikle mekanın boyutu dikkate alınır, daha sonra da ürün seçimi yapılır.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.