Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler: 24 Ağustos 2018

Yazar Eren Can

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek filmleri sizler için listeliyorum. 24 Ağustos 2018’de toplamda 6 yeni film gösterime giriyor.

Yüz – Twars

2018 ‧ Drama/Komedi ‧ 1 saat 31 dakika

Malgorzata Szumowska’nın yönettiği Polonya yapımı filmin oyuncu kadrosunda, Mateusz Kosciukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Roman Gancarczyk ve Dariusz Chojnacki gibi isimler yer alıyor. Senaryosunu Szumowska ile Michał Englert’in kaleme aldığı ve Berlin Film Festivali’nde “Jüri Büyük Ödülü”nü kazanan filmin konusu şöyle:

Polonya’da yaşayan Jacek, dünyanın en büyük İsa heykelinin inşaatında çalışmaktadır. Yaşadığı korkunç kaza sonucu Jacek’in yüzü paramparça olur. Hemen ameliyata alınan Jacek’e Polonya’nın ilk yüz nakli uygulanır. Geçirdiği operasyondan sonra yeni yüzüne kavuşan Jacek yaşantısına geri döndüğünde bir şeylerin ters gittiğini hissetmeye başlar. Yeni yüzüyle birlikte yeni bir kimliğe bürünmüştür.

Revelator

2017 ‧ Korku filmi ‧ 1 saat 49 dakika

J. Van Auken’in yönetmenliğini üstlendiği “Revelator” (Tanrıdan Gelen), filminin oyuncu kadrosunda, Alex Klein, Josh Robert Thompson, Lillian Solange Beaudoin, Charley Rossman, Patrick Peduto gibi isimler yer alıyor.

Psişik güçleri olan John Dunning ölüler ile iletişim kurabilmektedir. Bellvue ailesi başına gelen olaydan dolayı oldukça güç durumdadır ve John bir anda kendisini bu olayı araştırırken bulur. Ailenin son varisi şüpheli bir şekilde ölünce John bu gizemli ölümü aydınlatmaya çalışır. O bu şüpheli ölüm ile ilgili araştırma yaparken gazeteci Valeria Kreuger’de onun yaptığı her şeyi kayıt altına alır. Yapılan araştırmalar sonucu ölüm nedeninin cinayet olduğu ortaya çıkar. John bir anda bu cinayetin tek şüphelisi haline gelir. Oklar tamamen onu göstermektedir ve John’un kendisini aklamaktan başka çaresi yoktur. John aklını kaçırmadan ve olaylar daha da kötüye gitmeden aile ve kendisi ile ilgili gerçekleri ortaya çıkarmalıdır.

I Feel Pretty – Acayip Güzelim

2018 ‧ Komedi ‧ 1 saat 51 dakika

Amy Schumer’ın başrolünde yer aldığı, Türkçe’ye Acayip Güzelim olarak çevrilen filmin diğer oyuncuları arasında Michelle Williams, Emily Ratajkowski, Busy Philipps, Tom Hopper ve Naomi Campbell da yer alıyor.

Renee Barrett kendine güveni düşük bir kadındır. İyi bir işe, daireye ve arkadaşlara sahip olmasına rağmen yine de mutsuzdur. Günlük olarak güvensizlik ve yetersizlik hisleriyle baş etmeye çalışan genç kadın günün birinde bir kaza geçirir ve başına sert bir darbe alır. Aldığı bu darbe sonucu özgüveni kontrolsüz bir şekilde yükselir ve çok güzel olduğu inancına sahip olur. Dünyanın en etkileyici kadını olduğunu düşünerek hayatını korkusuzca yaşamaya başlayan kadın kariyer basamaklarını hızla tırmanırken, idol olarak aldığı patronunun da saygısını kazanır. Ancak dış görünüşünün değişmediğini fark ettiğinde ne olacaktır?…

The Happytime Murders – Edepsiz Kuklalar

2018 ‧ Mystery/Suç filmi ‧ 1 saat 31 dakika

Melissa McCarthy’nin başrolünü üstlendiği, Türkçeye Edepsiz Kuklalar olarak uyarlanan filmde, insanlarla kuklaların beraber yaşadığı bir dünyada, kukla cinayetlerinin peşine düşen bir ekibin hikayesi anlatılıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Brian Henson oturuyor.

İki İyi Çocuk

Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Mehmet Demir Yılmaz üstlendi. Çekimleri Hatay’da gerçekleştirilen filmde, Sarp Levendoğlu, Kazım Karakadıoğlu, Sevcan Yaşar ve Murat Serezli rol alıyor.

Ercan, zihinsel yetersizliği olan bir gençtir. Çocukken babasını trafik kazasında kaybeden Ercan, annesi ile birlikte Antakya’da kaçar. Genç adam acı dolu dünyasında kurduğu hayale sarılarak mutlu olmayı başarır. Hayal dünyasında başarılı bir polis olduğunu düşünen Ercan tüm şehrin kendisine saygı duyduğuna ve herkes tarafından sevildiğine inanır. Onun bu hayali şehre atanan yeni baş komiser Serdar ile arasında çok özel bir bağ kurmasına yol açar. Serdar, Ercan’a tam anlamıyla kol kanat gerer ve ona kardeşiymiş gibi davranır. Fakat Ercan bir kaçakçılık planına dahil edilince işler karışır. Serdar, Ercan’ın tehlikelerden kurtarmaya çalışırken bir yandan da kalbini çalan Defne’nin peşinden koşar.

Facia Üçlü

“Facia Üçlü” adlı Youtube kanalının sinema filmi olan, aynı adlı filmin başrollerinde, sosyal medyada ün kazanmış Emre Gül, Sefa Kındır ve Mami Eren yer alıyor. Ramazan Özer’in yönetmenliğini üstlendiği film, talihsiz tesadüfler sonucu hayatları kesişen üç gencin maceralarını anlatıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.