Sinema Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler: 25 Ocak 2019

Yazar Eren Can

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek filmleri sizler için listeliyorum. 25 Ocak 2019’da toplamda 6 yeni film gösterime giriyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya

Yönetmen: Dean DeBlois
Oyuncular: Jay Baruchel, America Ferrera, F. Murray Abraham
Tür: Animasyon, Macera
IMDB Puanı: 8.2

Hicks, Vikinglerin ilk ejderha eğitmeni olmuş ve ejderhalarla insanlar arasındaki barışı sağlama görevini başarıyla yerine getirmiştir. Ejderhası Dişsiz ile kazandıkları bu barış, Dişsiz’in yeni keşfiyle önemini kaybeder. Dişsiz, artık tükendiğini sandığı kendi soyuna mensup bir ejderhayı keşfeder. Bu dişi ejderha, vahşi ve zorludur. Tehlike bir kez daha kapıya dayandığında ve Hicks’in otoritesi sınandığında, ejderha da binici de, kendi türünü korumak için önemli kararlar vermek zorunda kalır.

Aslı Gibidir

Yönetmen: Ali Yorgancıoğlu
Oyuncular: Aslı İnandık, Nazlı Tosunoğlu, Tuna Orhan
Tür: Komedi

Aslı Gibidir, oyuncu olma hayali kuran genç bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Aslı, ailesinin isteğini geri çevirmeyip ilk üniversitesini onların tercihine göre belirler. Ancak hayallerinden vazgeçmez ve yeniden sınava hazırlanıp ikinci üniversite olarak, özel bir konservatuvarın oyunculuk bölümünü kazanır. Hayallerine adım adım yaklaşan Aslı’nın bu başarısı, ailesinin tepkisine neden olur. Ailesi ona destek olmayacaklarını söyler. Ne olursa olsun konservatuvarda okumaya kararlı olan Aslı, bunun için ne yapacağını düşünürken, kendisini hiç bilmediği bir dünyanın içinde bulur. ‘Dublörler Kulübü’ne adım atar, burada bir yandan okul için para kazanırken, bir yandan da yeteneğini sergiler. İkinci yuvası olan ‘Dublörler Kulübü’nde hayatının macerasını yaşayan Aslı’nın yaşamı, aşk kapısını çaldığında bambaşka bir hal alır.

Olacak İş Değil (The Upside)

Yönetmen: Neil Burger
Oyuncular: Kevin Hart, Bryan Cranston, Nicole Kidman
Tür: Komedi, Dram
IMDB Puanı: 5.9

Eski mahkum Dell, şartlı tahliye edilmesinin ardından, yaşamını sürdürmek için iş aramaya başlar ama bir türlü istediği gibi bir iş bulamaz. Bu sırada Paris’te yaşayan zengin iş adamı Phillip, sağlık problemleri nedeniyle bir yardımcıya ihtiyaç duyar. Phillip, iş görüşmesine gelen Dell’in aksi ve saygısız tavırlarından hoşlanınca, aradığı kişiyi bulduğunu düşünür. Personel şefi Yvonne, Dell’in işe alınmasına itiraz etse de, engel olamaz. Farklı karakterlere ve dünyalara sahip olan Phillip ve Dell zaman geçirmeye başladıkça birbirlerinden çok şey öğrenir ve kısa süre sonra aralarında dostluk başlar.

Zaman Yolcuları (Time Freak)

Yönetmen: Andrew Bowler
Oyuncular: Asa Butterfield, Sophie Turner, Skyler Gisondo
Tür: Bilimkurgu, Komedi
IMDB Puanı: 5.7

Fizik öğrencisi Stillman, Debbie’den ayrıldıktan sonra kendisini toparlayamaz. Genç adam, ilişkilerini düzeltip tekrar bir araya gelmenin yollarını ararken, aklına bir fikir gelir. Bir zaman makinesi icat etmeyi planlayan Stillman, bu sayede Debbie ile ilişkisinin başladığı güne geri dönecek ve hatalarını telafi etme imkanı bulabilecektir. Kalbi kırık fizik dehası, zaman makinesini üretip, arkadaşı Evan’ı da yanına alarak zamanda yolculuk yapar. Stillman’ın eline inanılmaz bir fırsat geçer. Her şeye en baştan başlar ama hatalarını telafi edebilecek midir?

Kefernahum (Capharnaüm)

Yönetmen: Nadine Labaki
Oyuncular: Zain Alrafeea, Cedra Izam, Nadine Labaki
Tür: Dram
IMDB Puanı: 8.1

Lübnan & Fransa ortak yapımı dram filmi, Lübnanlı çocuk Zain’in hikayesini anlatıyor. Film, Zain’in sıradan bir küçük çocuktan, kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçan, zekası ve pratikliğiyle sokaklardaki yaşam savaşından galip çıkan ve kendisine yapılan haksızlığın karşısında dimdik duran, 12 yaşındaki genç bir delikanlıya dönüşümünü gözler önüne seriyor. Bu süreçte Zain hayat mücadelesi veriyor, Etiyopyalı mülteci Rahil ve onun bebeği Yonas’a göz kulak oluyor, şiddet suçundan hapse giriyor ve en sonunda mahkemede adalet arıyor. Nadine Labaki’nin yönetmenliğini üstlendiği filmde başrolü, Zain Al Rafeea üstleniyor. Prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren film, Toronto, Melbourne, Saraybosna, Zürih, Busan, Londra ve Stockholm gibi uluslararası festivalleri dolaştı. Cannes’dan 3 ödülle döndü, Altın Palmiye ödülü için de adaylık sahibiydi.

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

Yönetmen: Big Hit Entertainment
Oyuncular: BTS, J-Hope, Jeong-guk Jeon
Tür: Konser

Güney Kore’nin popüler grubu müzik grubu BTS’in konser görüntüleri… Filmde J-Hope, Jeong-guk Jeon, Nam-joon Kim, Seok-jin Kim, Tae-Hyung Kim, Ji-min Park ve Suga’dan oluşan grup üyelerinin ‘Love Yourself’ adını verdikleri dünya turunun ilk ayağı olan Seul Olimpik Stadyumu’ndaki konser performansı yer alıyor.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

1 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.