Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler – 8 Haziran 2018

Yazar Eren Can

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek filmleri sizler için listeliyorum. 8 Haziran 2018’de toplamda 9 yeni film gösterime giriyor.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018 (2s 8dk)
Yönetmen Juan Antonio Bayona
Oyuncular: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Rafe Spall
Tür Macera, Bilimkurgu
Ülke ABD

İlk filmde yaşanan facianın ardından, Claire’in parkı yönetirken birer market ürünü gibi gördüğü dinozorlara olan bakış açısı değişir ve “Dinozor Koruma Grubu” isimli bir organizasyon kurar. Amacı; aktif bir yanardağın harekete geçtiği adada yaşayan dinozorları adadan çıkarmanın bir yolunu bulmaktır. Claire, bu tehlikeli ve zor görevi yerine getirebilmek için de dinozorlara karşı baskınlığını kanıtlamış olan tanıdığı tek kişiden, Owen Grady’den yardım ister. İkilinin bir kurtarma görevi amacıyla gittikleri adada ise her şey sarpa saracaktır…

Sihirli Müze

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018
Tür Animasyon, Çocuk filmi
Ülke Çek Cumhuriyeti

Ayin

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018 (2s 6dk)
Yönetmen Ari Aster
Oyuncular: Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff
Tür Korku, Dram
Ülke: ABD

Graham ailesinin sert maderşahisi Ellen öldüğünde, kızı Annie ve ailesi atalarının gizemli ve giderek korkunçlaşan sırlarını keşfetmeye başlar. Keşfettikleri karanlıklaştıkça, aile üyeleri kendilerine miras kalmış gibi görünen bu korkunç kaderden kurtulmak için daha fazla mücadele etmek zorunda kalır. Ailevi bir trajediyi uğursuz ve derinden sarsıcı bir şeye dönüştüren olaylar, kalan paramparça mirasın gölgesini taşımaktadır… Ari Aster’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff, Milly Shapiro gibi isimler yer alıyor.

Sevimli Tekneler

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018 (1s 14dk)
Yönetmen Simen Alsvik, Will Ashurst
Oyuncular: Sampda Sharma, Marie Blokhus, Anderz Eide
Tür Animasyon
Ülke: Norveç

Büyük bir fırtına sırasında Büyük Liman’dan çağrı alan genç kurtarma botu Elias, cesurca bir kurtarma operasyonu yapar ve başarısı karşısında kahraman ilan edilir. Liman’da çalışmaya başlayabileceğini öğrendiğinde çok mutlu olan Elias, tüm arkadaşlarını geride bırakarak kendisine yeni bir hayat kurar. Fakat Büyük Liman sandığı kadar muhteşem değildir. Elias, burada yerel bir çetenin yasa dışı bir madem çıkardığını keşfeder. Bu madenin hava durumunu değiştirme gücü vardır. Bu yasa dışı operasyonu ortaya çıkarmak isteyen Elias’in eski arkadaşlarının yardımına ihtiyacı vardır.

Cumali Ceber 2

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018
Yönetmen Kamil Çetin
Oyuncular: Halil Söyletmez, Serkan Şengül, Doğa Konakoğlu
Tür Komedi
Ülke: Türkiye

Cumali, zamanını oğlu Cevher’e kız istemek için hazırlık yapmakla geçirir. Tam da bu sırada aldığı bir haberle sarsılır. Cumali’nin dedesine ait olan huzur evinin arsası satılmıştır ve onun yerine AVM yapılacaktır. Dedesini bu karardan vazgeçirmeyi planlayan Cumali’nin önce dedesi ile barışması gerekir. Aile yadigarı olan saati dedesine verirse onunla barışacağını düşünen Cumali, saati Çetin eniştesinden almak için yola koyulur. Cumali yolda kendisini beklenmedik bir aşkın ve maceranın içerisinde bulur.

Zohak

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018
Yönetmen: Adem Uğur
Senaryo: Adem Uğur
Tür Korku, Gerilim
Ülke Türkiye

Cinlerin saldırılarından müzdarip insanlara yardımcı olmayı görev edinen Rüstem bir gün son derece tehlikeli bir cin tarafından cinnet geçirilir. Bu cinnetin sonu oldukça sarsıcı olacaktır. Bu cinnet esnasında altı yaşındaki kızı Canan’ın gözü önünde karısını öldüren Rüstem bu tehlikeli cini bir kutuya hapsedip gölün derinliklerine atar. Ancak işlediği cinayetin ağırlığına dayanamayan Rüstem yine kızının gözü önünde kendini öldürür. Aradan geçen uzun yıllar boyunca Rüstem’in kızı Canan bu travmayı içinde taşıyarak büyür. Semih’le nişanlanmış olan Canan evlilik hazırlığındayken lanet bir kez daha ona dadanacaktır. Arkadaşlarının göl kıyısında tesadüfen bulduğu kutuyu doğum günü hediyesi olarak Canan’a sunmaları sonucu hapsedildiği yerden kurtulan Zohak, Canan’a ve çevresindekilere musallat olur…

Acı Tatlı Ekşi

Yeniden vizyona giriş tarihi: 8 Haziran 2018 (1s 47dk)
Vizyon tarihi 21 Aralık 2017 (1s 47dk)
Yönetmen Andaç Haznedaroğlu
Oyuncular: Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Yusuf Akgün
Tür Romantik, Dram
Ülke: Türkiye

Borg vs. McEnroe

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018 (1s 48dk)
Yönetmen Janus Metz Pedersen
Oyuncular: Shia LaBeouf, Sverrir Gudnason, Stellan Skarsgård devamı
Tür Biyografik, Dram
Ülke Danimarka, İsveç, Finlandiya

Başrollerini Sverrir Gudnason ve Shia LaBeouf’ın üstlendiği film gerçek hikayeden uyarlama bir spor dramı. İkonik tenisçiler Björn Borg ve en büyük rakibi John McEnroe arasındaki mücadeleyi konu alan film, ikilinin 1980 yılı Wimbledon Turnuvası’ndaki karşılaşmasını anlatıyor. Asabi, fevri, heyecanlı John McEnroe; duygudan arınmış zen sükunetiyle dikkat çeken İsveçli Bjorn Borg’a karşı. İkili kazanmak için mücadele verirken, bir efsaneye dönüşmenin bedelleriyle de yüzleşiyor.

The Bookshop

Vizyon tarihi 8 Haziran 2018 (1s 53dk)
Yönetmen Isabel Coixet
Oyuncular: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson devamı
Tür Dram
Ülke İspanya, İngiltere, Almanya

Penelope Fitzgerald’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmde, Florence Green İngiltere’de küçük bir kasabada yaşayan bir kadındır. Kasabada bulunun tarihi bir evi kitapçı olarak işletmeye karar verir. Büyük bir risk alarak girdiği işte başarılı olan genç kadın, bir süre sonra kasaba halkına ödünç kitap vererek kitapçıyı bir kütüphaneye dönüştürür. Hayatını yoluna koyduğunu düşünen Florence’in bilmediği gerçekler vardır. Kasabada yaşayan inatçı bir kadının tarihi bina ile ilgili başka planları vardır ve kadın planlarını gerçekleştirmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

5 Yorum

  • Jurassic Park’ın yeniden sinemalarda olması iyi midir bilemedim am gitmeyi düşünüyorum. Eski filmleri ile aklımda koskaca bir mazi canlanıyor. Umarım yeni filmde eskiler kadar iyidir.

  • 2 haftadır Jurassic World’e gitmeyi düşünüyorum ama bir türlü fırsat bulamadım. Film tv’ye düşecek ben hala gidememiş olacağım 🙁

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.