Genel

Buhar Makinesiyle Sağlıklı Nefes Alın

Pinterest LinkedIn Tumblr

Havadaki su buharına nem adı verilir. Havadaki nem oranı yaşanılan yere ve mevsime göre değişiklik gösterir. Yaz aylarında yükselirken kış aylarında kullanılan ısıtıcılardan dolayı nem oranı düşer. İdeal nem oranı %50 ile %30 arasında olmalıdır.

Havadaki nem oranı düşük olduğu zaman burun akıntısı ve boğaz enfeksiyonu gibi solunum yolu hastalıkları ortaya çıkar. Aynı zamanda nemin düşük olması gözlerde kuruntu ve kaşıntı, deride kuruluk gibi çeşitli rahatsızlıklara da yol açar. Havadaki nem oranının yüksek olduğu zamanlarda ise bakteriler daha fazla ürer. Fazla nem küf mantarlarının oluşmasına zemin hazırlar ve astım gibi hastalıklara neden olur. Nemden dolayı bunlar gibi hastalıkların oluşmaması için havadaki nem oranını ideal seviyede tutmanız gerekir. Bu nem oranını belli seviyede tutmak için buhar makinesi cihazlarından yararlanabilirsiniz. Gün geçtikçe önemli hale gelen buhar makinesi sayesinde ortamdaki nem oranını dengeleyip ferah nefes alabileceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz. Buhar makinesi modellerini novabazar.com’dan inceleyebilirsiniz.

Hastalıkları Buhar Makinesiyle Kapı Dışarı Edin

Özellikle bebekler için tercih edilen buhar makinesi geceleri bebeğinizin rahat nefes almasına ve kaliteli bir uyku çekmesine yardımcı olur. Havadaki nem oranını belli seviyede tutarak cildinin kurumasını ve üst solunum yolu enfeksiyonlarının oluşmasını engeller. Özellikle geceleri öksürük krizine giren ve burun tıkanıklığı yaşayan bebekler ve yaşlılar için idealdir.

Bulunduğunuz ortam çok kuru ya da nem oranı yüksekse aynı zamanda odayı havalandırarak da oksijen akışını sağlayabilirsiniz. Bu sayede nemin oluşturacağı hastalıklara karşı önlem alabilirsiniz.

Temiz Hava İle Sağlıklı Nefes Alın

Buhar makinesi kullanırken dikkat etmeniz gereken unsurların başında makinenin temizlenebiliyor olması gelir. Makinenizde bakterilerin ve küflerin oluşmaması için düzenli olarak temizlemeye özen göstermelisiniz. Musluk suyu bol miktarda mineral ve kireç içerdiği için bu suyun solunması tehlikeli olabilir. Bunun için de makinenin içine distile su konulması ya da kireç önleyici özelliği olan makinelerin tercih edilmesi gerekir. Makinenin buharı ortama göre ideal ölçüde ayarlanmalıdır. Bulunduğunuz odanın camları su damlacıkları oluşturduysa bu ortamda çok fazla nemin olduğunu gösterir bu durumda makinenizi kapatmanız gerekir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız ortam normal seviyeye geldiğinde otomatik devre dışı kalan buhar makinesi modellerini tercih edebilirsiniz ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bebeğinize ve sevdiklerinize nefes alacağı daha sağlıklı bir ortam hazırlamak için novabazar.com adresini ziyaret edip buhar makinesi kategorisinde yer alan çeşitleri inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz. Weewell soğuk buhar makinesi, Loobex dokunmatik buhar makinesinin yanı sıra, Deerma, Motorola, King, Norfolk, Sinbo, Medisana gibi güvenilir olan birbirinden farklı buhar makinesi ürünlerinden birini tercih edebilirsiniz. Çeşitli markaların sunduğu buhar makinesi modellerinden alarak ortamın nem oranını sıcak ve soğuk üfleme özelliği olan buhar makineleri ile dengeleyebilir ve sağlıklı nefes alabileceğiniz bir ortam hazırlayabilirsiniz

4 Comments

  1. Ben de zaman zaman kalorifer üzerine bir tencere su koyarım. Gece rahat nefes almamı sağlıyor

    • evet havada kuruma olmakta kaloriferli evlerde. bu sayede biraz nem katabilirsiniz. ancak bu kısıtl olabilmekte sanıyorum

  2. Bu alet hastalık zamanlarında benim çok işime yarar. Özellikle kış aylarında hasta olduğum zamanlar odanın kurluğu ve havasızlıktan gecelier çok öksürüyorum

  3. kaloriferli ve ufa ile ısınılan yerlerde cok ise yarar bence. hava kuruyor ister istemez bu alet sart resmen

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.