Film Önerileri

Bütçesi En Yüksek 10 Film

Pinterest LinkedIn Tumblr

Business Insider, dünyada bu zamana kadar bütçesi en yüksek olan filmleri sıraladı. Listede belki de izleyip sevdiğiniz bir film vardır buyurun devamına bakın.

Listede 2017 dahil tüm zamanlarda çekilmiş filmler arasında en büyük bütçe ayrılmış filmler yer alıyor. Bazı filmler var ki sadece oyuncu ekibinden ve kullanılan özel efektler ve eşyalardan dolayı çok yüklü bir bütçeye mal oluyor. Bir film için en fazla ne kadar para harcanabilir ki?

Bir diğer önemli nokta ise aslında en önemlisi diyebiliriz o da filmin elde ettiği hasılat. Harcadığınız paranın en az 2 katını kazanılmamışsa o filmler başarılı olarak nitelendirilmiyor. Bunu nedenle bütçesi çok yüksek olan yapımların her biri bütçelerinin hakkını veremiyor ve milyonlarca dolar ziyan eden yapımlar haline dönüşüyor.

10- Kara Şövalye Yükseliyor (Dark Knight Rises) – $250 milyon


10- Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War) – $250 milyon


9- Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Batman v Superman: Dawn of Justice) – $250 milyon


8- Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (The Hobbit: The Battle of the Five Armies) – $250 milyon


7- Harry Potter ve Melez Prens (Harry Potter and the Half-Blood Prince) – $250 milyon


6- Spider-Man 3 – $258 milyon


5- Karmakarışık (Tangled) – $260 milyon

4- John Carter – $263.7 milyon

Bilinmeyen bir şekilde gözünü Mars gezegeninde açan John Carter, burada kendisini gezegen sakinlerinin arasında gitgide büyüyen bir savaşın ortasında bulur. Tarafların arasında Tars Tarkas ve çekici prenses Dejah Thoris de vardır. Carter yok olmanın eşiğindeki bu gezegende Barsoom’ın ve halkının kurtuluşunun kendi ellerinde olduğunu anlayacaktır…

Finding Nemo ve Wall-E gibi filmlerin akademi ödüllü yönetmeni Andrew Stanton’ın 2011 yılı içersinde çektiği son filmi “John Carter”, gizemli ve egzotik Barsoom (Mars) gezegeninde geçen sürükleyici bir aksiyon macera filmi…Taylor Kitsch, Bryan Cranston, Ciarán Hinds ve Willem Dafoe başrollerini paylaştığı film, Edgar Rice Burroughs’ın “A Princess Of Mars” isimli bilim-kurgu romanından uyarlandı.
Filmin müziklerini ise daha önce İnanılmaz Aile, Ratatouille gibi başarılı animasyonların da müziklerine imza atan ödüllü besteci Michael Giacchino üstleniyor..


3- Yenilmezler: Ultron Çağı (Avengers: Age of Ultron) – $279.9 milyon

Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filmi, serinin dördüncü bölümü olup Johnny Depp ve Penolope Cruz gibi yıldız iki ismin canlandırmış oldukları Jack Sparrow ve Angelica karakterlerinin Gençlik Pınarı’nı aramaya koyuldukları masalsı macerayı anlatıyordu.


2- Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (Pirates of the Caribbean: At Worlds End) – $300 milyon

1- Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) – $378.5 milyon

İşte listenin bir numarası. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filmi, serinin dördüncü bölümü olup Johnny Depp ve Penolope Cruz gibi yıldız iki ismin canlandırmış oldukları Jack Sparrow ve Angelica karakterlerinin Gençlik Pınarı’nı aramaya koyuldukları masalsı macerayı anlatıyordu.

8 Comments

  1. Kara Şövalye Yükseliyor gibi çoğu devam filmi ve çoğu beklentiyi karşılamadı bu filmlerin

  2. bu liste güzel filmler içeriyor ama gösteriyorki bütçe buyuk olsa da film o kadar güzel olmuyor

  3. burada ki en iyi film bence yine son sırada olsa da dark man rises ti geri kalanı fazla efekti olan filmler sevmedim pek

  4. Karmakarışık filminin bu kadar yüksek bütçeli olmasını anlayamadım açıkcası. Hiçbir mantığı yok.

  5. Karayip korsanlarının tüm filmleri bütçesinin hakkını veriyor ama hakkaten de. İlk sırayı elde etmeyi hakediyorlar.

  6. Yenilmezler: Ultron Çağı da o kadar bütçeyle yola çıkıp hayal kırıklığı yaşatmış yapımlardan. Bunun hesabını sormuyorlar mı yahu.

  7. butceleri yuksek tutma riskine girmisşler ancak bakıyorum tamamıda tutmus filmlerin. kat kat üstünü kazanmıslardır

  8. tabi bütçe ne kadar artarsa görsellikte bir okadar inandırıcı oluyor..

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.