Haberler

Cep telefonlarına taksit yasağı kalkıyor

Yazar Eren Can

Kredi kartlarına getirilen taksit yasağına yeni bir düzenleme yapılacak. Kredi kartı ve bireysel tüketici kredilerine yönelik kısıtlamalar esnetilecek.

Milliyet Gazetesi, cep telefonundaki taksitli satış yasağının kaldırılacağını, bireysel kredilerin vadelerinin 48 aya uzatılacağını, kredi kartındaki 9 taksitin de 12’ye çıkarılacağını aktardı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), yürüttüğü çalışmalara göre kredi kartına taksitli satışı yapılamayan cep telefonundaki yasak kalkacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’de, kredi kartlarında taksit ile ilgili düzenlemeye yönelik kararın 20 gün içerisinde alınacağını söyledi.

Yeni düzenleme ile başta cep telefonu olmak üzere bazı perakende alışverişlerde kredi kartı taksit yasağının kaldırılması, taksit sayılarının artırılması ve tüketici kredilerindeki 36 ay sınırlandırılmasının da 48 aya çıkarılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

3 Yorum

  • Sonunda ya, telefon alacağız yok bankayla uğraş yok onla bunla uğraş eski sistem gibi taksitimizi yapar rahat rahat alırız telefonumuzu

  • Birkaç haftaya bireysel kredi çekip telefon almayı düşünüyorum ancak bu hamle oldukça iyi oldu, hem kredi kartıma istediğim gibi taksit yapabileceğim hem de faiz ile uğraşmamış olacağım

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.