Sinema

Dağ 2 Filminden İlk Teaser Yayınlandı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Başrollerini Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar’ın paylaştığı Dağ 2 filminden ilk teaser yayınlandı.

İlk filmin yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı 2012 yapımı Dağ filmi 16 Kasım 2012 tarihinde gösterime girmişti. Konusu ise şöyleydi:

İstanbullu Oğuz bedelli askerliği tercih etmek yerine vatani görevinini kısa dönem olarak bölüğünde yerine getirmeyi tercih eder. Keçiörenli Bedir ise ne askerlerle ne komutanlarla iyi geçinebilen, başlı başına arıza bir uzun dönem erdir. Asiliğinden dolayı aldığı cezalarla da askerliği iki sene uzamıştır. Oğuz ile sürekli dalaşan ve ona ters giden Bedir, “poşetsin sen” diye küçümsediği dönemdaşıyla omuz omuza mücadeleye gireceğinden de habersizdir.
Bu bölükten bir ekip, bir iletişim anteninin tamiri için görevlendirilir. Fakat habersiz biçimde teröristlerin pususuna düşerler. Ekipten sadece Oğuz ve Bedir hayatta kalır. İki genç asker aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp karşılarındaki gerçek düşmana karşı koyarlar. Amansız hava koşulları ve coğrafyaya rağmen hayatta kalarak vatanı korumak birincil vazifeleridir.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Büşra filmiyle de tanıdığımız Alper Çağlar’ın üstlendiği yapımın kadrosunda Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar ve Fırat Doğruloğlu gibi isimler yer alıyor.

Dağ 2 filminin ise oyuncu kadrosu şimdilik şu şekilde yayınlandı: ”Murat Arkın, Murat Serezli, Ufuk Bayraktar, Çağlar Ertuğrul

DAĞ 2 filmini 4 Kasım’da sinemalarda yerini alacak.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

5 Comments

  1. İlk filmi izlemedim ama konusu guzel duruyor yayin tarihi gec olmasina ragmen takip edicem

  2. İlk filmini izlemiştim. Çok çok güzel olmasa da yapım bizim olduğu için destekliyorum. İkincisi daha güzel olacak gibi.

  3. mehmet çamur Reply

    yeni yeni oyuncular adını hiç duymadığım fakat yeni neslin oyuncuları bunlar olacaktır.

  4. merak içinde bekliyorum, acaba ilki kadar güzel olacak mı?

  5. doğ fragmanı izledim hakkında çok şeyde duydum bakalım filim beklenen ilgiyi görecekmi

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.