Teknoloji-İnternet

Dev güncelleme paketi yolda!

Yazar Eren Can

Dev güncelleme paketi yolda!,

Beşi kritik tam 12 yama, kapatılacak tam 57 açık… İşte salı günü gelecek dev güncelleme paketi!

Her ayın ikinci Salı günü yayınlanan Microsoft yamaları, şirketin çeşitli yazılım ürünleri için güvenlik güncellemeleri içeriyor. Microsoft, bu yamaları yayınlamadan önce yamaların içeriğiyle ilgili bir bilgilendirme de yapıyor. Ancak hacker’ları harekete geçirmemek için güncellemeler hakkında çok detaylı bir bilgi de verilmiyor.

12 Şubat’ta yayınlanacak yamalar, toplam 12 güvenlik güncellemesinden oluşuyor. Güncellemelerin 5’i kritikolarak adlandırılıyor. Yamaların toplamda 57 farklı güvenlik açığını kapatacağı iletiliyor.

Peki, “kritik” olarak sınıflandırılan güncellemeler hangi ürünleri onaracak? Microsoft’a göre bu kritik güncellemelerden 2’si Windows 8 ve RT’deki Internet Explorer 10‘u onarıyor. Kendi kritik onarımlarına sahip Windows XP‘nin yanında Vista’ya özel bir kritik güncelleme de bulunuyor.

Windows 7, 8 ve RT’nin kendisi için sunulan güvenlik güncelleştirmelerinin hiç biri kritik olarak değerlendirilmiyor. Güncelleme paketleri içinde Windows 7’de 5 “önemli” güncelleme bulunurken, Windows 8 için 4, Windows RT için 3 “önemli” güncelleme yer alıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.