Genel

Digital Kiosk nedir? Nerelerde kullanılır?

Yazar Eren Can

Digital Kiosk, yatay veya dikey olarak tasarlanan özel kabinlerin içine endüstriyel ekranların konumlandırılmasıyla üretilen yönlendirme ve bilgilendirme çözümüdür. Bu ekranlar tanıtım, duyuru amaçlı olabileceği gibi interaktif amaçlıda kullanılabilir.

Basit bir PC ve dokunmatik ekrandan oluşan bu sistemin kullanım alanlarına her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Firmalar kioskları satış ve pazarlama desteği, tüketici enformasyon merkezi, araştırma merkezi olarak veya reklam amaçlı kullanabilirler. Digital kiosk hastane, banka, vergi dairesi gibi işlemlerin yoğun ve karmaşık olduğu tüm ortamlarda zamandan tasarruf sağlıyor, maliyetleri düşürüyor, kurumların yatırım geri dönüşlerini hızlandırıyor.

monitör-panel

Dijital ortamda olan içerikler, basılı görsellerin yerine hareketli ve dinamik olduklarından daha dikkat çekici gözüküyor. Basılı içerik taşıyıcı kaynakların dezavantajlarını fark edenler, artık dijital görüntüleme sistemlerini tercih ediyor. Dijital kiosklar 22 inch ekrandan başlayıp 48 inch ekrana kadar olabilmektedir.

İstanbul’da faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük sağlayıcıları arasından olan Genr8 Digital firması, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Detaylı bilgi almak için http://genr8digital.com/ internet sitesine göz atabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Teknolojiyi, sinemayı ve oyun dünyasını yakından takip etmektedir.

1 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.