Dizimag Neden Kapandı? İşte Sebepleri!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Dizimag’in kapanmasında Warner Bros yetkilileri girmiş.İşte ayrıntılar…

Siteyi aktif tutmak için çaba veren Ogün Genco Akyürek’in evini İstanbul‘da telif hakları ile ilgilenen savcılığın aldığı arama kararı ile arayıp suç aletlerine el koyan Warner şirketinin avukatları şahsın suç eyleminde kullandığı bilgisayarlarına el koyarak sitenin çalışmasını sona erdirdi.

Dünya üzerinde telif haklarını en yoğun şekilde ihlal ederek hiç vergi vermeden milyonlar kazananOgün Genco Akyürek’in mahkeme kararına ısrarla aykırı hareket ettiği için alacağı cezanın ertelenmeyeceği ve paraya çevrilmeyeceği söyleniyor.

İnternet sitelerinin kullanım oranlarını takip eden Alexa ratinglerine göre dünya klasmanında1904.cü sırada yer alan Dizimag’ın takribi değeri 8.500.000.-TL olarak belirtilmiş ve günde536.000 kişinin tıkladığı sitenin günlük gelirinin 7000.- Dolar civarında olduğu belirtilmiş durumda.

Bütün bunların yanısıra haksız elde edilen gelirlerin devri ve tazminat davaları ile karşılaşacağına kesin gözü ile bakılan Ogün Genco Akyürek’in pişman olduğu ve bu işleri bırakacağını söylediği belirtiliyor. Yani kısaca artık Dizimag olmayacak, bu siteden ücretsiz dizi izleyenlerin bu eksikliklerini paralı servis veren yer ve platformlardan sağlaması gerekiyor.

‘Dizimag benzeri site çalıştıranlara duyrulur polis yolda çok yakında kapınız çalınabilir.’

Kaynak: teknolojioku.com

Bir Yanıt

  1. Baris Ağu 7, 2014 Reply

Yorum Yapın