Teknoloji-İnternet

DMOZ.org Kayıt olmak

Yazar Eren Can

DMOZ

DMOZ dizinie kayıt olmak zordur fakat doğru seçimlerle ilerleseniz işiniz kolaylaşır peki doğru seçimler nelerdir bir bakalım.

  • En önemlisi, sitenize en uygun olan kategoriyi seçmeniz.
  • Yazılarınızın özgün ve kaliteli olması lazım.
  • Sitenizin önerisini yaptıktan sonra beklemenizi öneririm. Çünkü sitenin editörler ulaşmadan önce spam filtresinden geçer ve zaten buda epey vakit alır. O yüzden sabırlı olmalı ve neden kabul edilmiyor sitem diye yakınılmaması ve forumuda bu gereksiz konularla kirletmeleyim
  • Sitenizde çok aşırı link çıkışı, spam sayfaları, gizli linkler, haddinden fazla reklam içeren sayfaları kesinlikle yollamanıza bile gerek yoktur. Sitenizde bunlar gibi istenmeyen, gereksiz şeyler barındırılıyorsa temizlenmeli, öyle gönderilmelidir.
  • Kayıt yaparken mutlaka domain isinizin sonuna slash (/) koyun ve unutulmaması gereken bir şey vardır ki; domain isminizin başına (http://.…) eklemenizdir.
  • Açıklamayı çok doğru bir şekilde yazmanız lazım öncelikle yazım kurallarına uyun.

Bir blogspot sitemi dmoz dizinine kayıt ettirmiştim, umarım bu siteyide kayıt ettirebilirim.

http://ecanblog.blogspot.com/2012/08/ecanblog-dmoza-kayt-oldu.html

 

Yazımı şöyle bitireyim, bu yazıyı gören DMOZ Editörlerine ecanblog.blogspot.com sitemi kabul ettiniz özgün kaliteli olduğu için aynı şekilde bu sitede kaliteli ve kaliteside artıcak asla warez içermiyecek.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.