Otomobil

Dünyanın En Hızlı Arabası Bugatti Chiron Tanıtıldı!

Yazar Eren Can

1500 beygir gücündeki Bugatti Chiron özellikleri ve fiyatı haberimizde.

Lüks malzemelerle donatılan ve olağanüstü bir hıza sahip olan Chrion, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlere tanıtıldı.

bugatti-chiron-tanitildi

0’dan 100 km/s hızına çıkması 2.5 saniyenin altında olan, dört adet turbo kompresörle genişletilmiş Bugatti Chiron, 1500 beygir güç çıkışına sahip. Maksimum 420 km/s hıza ulaşan araçta, Bugatti-Michelin ortaklığıyla geliştirilen özel yapım tekerlekler bulunuyor.

Yalnızca 500 adet üretilecek olan Bugatti Chiron’un fiyatı ise tam 2.4 milyon dolar. Sadece 500 adet Chiron üretileceğini, bunlardan üçünün şimdiden satıldığı söyleniyor.

03_CHIRON_Molsheim_34front_WEB_0
20_CHIRON_steering-wheel_WEB_0 22_CHIRON_speedometer_WEB_0

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

3 Yorum

  • araba hem hem hızlı hem çok güzel fiyatıda tonlarca para eder ama o hızda ülkemizde hiç bir yerde gidemezsin yarış pistleri hariç

  • bırak herşeyide 500 km lik tabloda ilk defa gordüm bu arabayı ucmadan o klometrelere öıkarmakta mühendislik harika
    sından başaka birşey olamaz.

  • Ben bu arabayı kullanmaya korkarım. 2.3 saniyede 100km hız nedir ya şehir içinde kullandığınızı düşünsenize. 2.3 Milyon dolara versem gerçi şehir içindemi kullanırım.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.