Otomobil

Efsane Murat 124 Yeni Kasasıyla Geri Dönüyor!

Yazar Eren Can

Murat 124’ün yeni kasası 124 Spider tanıtıldı. Tamamen spor bir araç olan 124 Spider özellikleri ve tasarımı ile dikkat çekiyor.

Kargo uçağı ile getirilen araba Düzce’deki bir Fiat bayisinin açılışı sırasında tanıtıldı.Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Türkiye’ye yaptıkları yatırımlara hızla devam ettiklerini belirtti.

124 Spider adını alan ve eski Fiat 124 Spider‘ın yenilenmiş versiyonu olacak yeni otomobil tamamen spor bir araç olacak.

fiat-124

Uzunlamasına ön motoru ve arkadan çekişli mekaniğiyle mükemmel ağırlık dağılımına sahip Fiat 124 Spider,ayrıcalıklı ve güçlü performansı garantiliyor.

1.4 Turbo-Multiair motor kullanılan araçta 140 beygir güç ve 240nm tork bulunuyor. Virajlarda dönüş yönünü aydınlatan, sürüşe duyarlı ön far sistemi (AFLS), far silecekler, yağmur ve gece sensörü ile led teknolojisine sahip farlar, her koşulda kontrol ve görüş kalitesi sağlıyor.

fiat-124-spider

124 Spider, yakın bir zaman sonra da satışa sunulacak. Fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.124 Spider’ın tüm detaylarına resmi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.fiat-124-spider-2

 

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

3 Yorum

  • Eski haliyle uzaktan yakından alakası yok ama isminden dolayı Türkiye’de yüksek satış oranı yakalayacaktır.

  • şahin ve doğanlarında kasalarında küçük oynamalarla yeni modellerini çıkartsalar daha büyük ses gelir 🙂

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.