Oyun

En Güncel Oyun Haberleri

Yazar Eren Can

Günümüzde oyun öncesi ilginin, oyunlara olan ilgi kadar arttığını görmekteyiz. Oyunların aylar önce tanıtılması, tanıtıldıktan sonra yapılması gerekenler, oyunda dair bilgiler gibi yeni çıkacak oyuna dair merak edilen birçok şey vardır. Oyun öncesi tanıtımlardan sonra ön sipariş için yerini almak isteyen ve beta sürecinde oyunda olmak isteyen oyuncular, oyun haberleri ve videoları güncel bir şekilde yakalamak istiyor. En güncel oyun haberleri birçok sitede duyurulmaktadır. Oyuncuların bu siteler arasında favori siteleri bulunmakta ve çıkacak oyunları tek bir site üzerinden takip etmektedirler. Çıkacak olan oyunların inceleme videoları, oyun içeriği videoları da oyun tanıtımı ile birlikte yapılmaktadır.

Hangi siteleri tercih etmeliyim?

Her ne kadar bu işi birçok site yapıyor olsa da, oyun incelemeleri, analiz ve tanıtım boyutunda kategorisinde herkes tarafından tanınan birçok site mevcuttur. Uzun bir dönem bu kategori de bir numara olarak gösterilen Aliveingames, çeşitli nedenlerden dolayı geçtiğimiz yıllarda sitenin kapanması kararını almıştır. Bu aşamadan sonra birçok site ön plana çıkmaya başlamış, hâlihazırda ön planda olanlar ise listenin başlarına ilerlemiştir.

Yeni oyunlardan başka ne şekilde haberdar olabilirim?

Bir oyuncu olarak sevdiğiniz ve beğendiğiniz bir oyun firması olması muhtemeldir. Daha önce oynadığınız oyunlarını çok beğendiğiniz firmaların, bundan sonraki süreçte çıkaracağı oyunları da merak edebilirsiniz. Bunun üzerine firmanın sitesine üye olarak, yeni oyun haberleri hususunda kendinize mail attırabilir ve diğer platformlardan çok daha önce haberdar olabilirsiniz. Bütün firmalar, yeniliklerden her zaman oyuncuyu da bilgilendirmektedir. Bunun dışında firmaların forumlarına üye olabilir, forumlarda aktif olabilir ve güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz. Yalnızca firma forumlarından ziyade genel forumlarda da bunu yapabilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.