Film Önerileri

En İyi Netflix Filmleri – Güncel

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ülkemizde ve dünyada birçok kullanıcının severek kullandığı Netflix’in en iyi filmlerini sizler için listelemeye çalıştım.

Netflix film arşivi giderek büyürken en iyilerini sizlere aktarmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz, iyi seyirler dilerim.

Kemiklerine Kadar

Orijinal İsmi: To the Bone
Tür: Dram
Yapımı: 2017 – ABD
Süre: 107 dk
Ellen, yeme bozukluğu için şimdiye kadar 4 farklı tedavi merkezine gitmiş anoreksik bir genç kadındır. Ellen’ın ailesi onun gözlerinin önünde öldüğünü düşünmektedirler. Yetenekli bir sanatçı olan Ellen, yaptığı çizimin kendisi gibi anoreksik birine korkunç bir etkiye neden olunca çizmemeye başlamıştır. Kötü bir dönem geçiren, yaşamayı isteyip istemediğine karar veremeyen Ellen, sonunda 5. ve son kez tedavi olmaya karar verir. Anoreksi hastalarının tedavi merkezini yöneten sıra dışı doktor, Ellen’in hastalığını aşmasını ve yaşamayı seçmesine yardımcı olur.

Bright

Tür: Bilim Kurgu , Fantastik , Suç
Yapımı: 2017 – ABD
Süre: 117 dk

Suicide Squad’ın yönetmeni  David Ayerden fantastik bir Netflix yapımı: Bright! Başrollerinde ünlü oyuncu Will Smith’in yer aldığı bu Netflix yapımı, ork ve elf gibi doğaüstü canlıların medeniyete adapte olduğu ütopik bir zamanda geçiyor. Aksiyonun dorukta olduğu Netflix filmi Bright henüz yayınlanmadan, Netflix Türkiye de filme bir “Türk tipi” fragman çekmişti ve orklar mahalle kahvesinde çaylarını yudumlamıştı.

Clinical

Tür: Gerilim
Yapımı: 2017 – ABD
Süre:104dk

Netflix’in korku filmi olarak dikkat çeken Clinical, psikolojik gerilim türünü sevenler için güzel bir alternatif olabilir. Genç bir hastasını kaybederek kendi akıl sağlığını yitirmeye başlayan bir psikiyatristi anlatan yapıma şans vermek yerinde olur.

The Fundamentals of Caring

Tür: Dram , Komedi
Yapımı: 2016 – ABD
Süre :97 dk

Başrollerinde Selena Gomez, Paul Rudd, Jennifer Ehle ve Craig Roberts’ın yer aldığı Netflix yapımı film The Fundamentals of Caring’in senaristi ve yönetmeni olan isimse Rob Burnett. Dram ve komedinin harmanlandığı The Fundamentals of Caring’de geçmişte yaşadığı sorunlardan dolayı büyük paralar kaybeden bir yazar olan Ben kendisini insanlara yardım etmeye adar. Bakıcılığını yaptığı bir çocukla aralarında karşılıksız bir dostluk başlayacaktır.

Gerald’s Game

Tür: Gerilim , Korku
Yapımı: 2017 – ABD
Süre: 103 dk

Psikolojik gerilim türünde bir Netflix filmi olan Gerald’s Game bir çiftin evliliklerine heyecan katmak adına kurdukları bir fantezinin kabusa dönüşmesini konu alıyor. Ünlü gerilim yazarı Stephen King’in kitabından uyarlanan Netflix filmi Gerald’s Game’in yönetmeni Mike Flanagan; başrol oyuncularıysa Carla Gugino ve Bruce Greenwood. Başarılı oyunculukları, sürükleyici hikayesi ve uyarlandığı kitapla oldukça paralel oluşuyla Gerald’s Game izlenesi bir Netflix filmi.

ARQ

Tür: Bilim Kurgu , Gerilim
Yapımı: 2016 – ABD
Süre: 88dk

Başrollerinde Robbie Amell, Rachael Taylor ve Shaun Benson’ın yer aldığı bilim kurgu ve gerilim filmi ARQ belirli bir zaman döngüsünde kapana kısılan bir çiftin önemli bir enerji kaynağını hırsızlardan korumak için verdiği mücadeleleri konu alıyor. Filmin ismiyse bu enerji kaynağını üreten makinanın ismi aslında. Netflix filmi ARQ’nun yönetmeniyse Tony Elliott.

4 Comments

  1. Bright başlı başına efsane bir film. İzlemeyen arkadaşlar kesinlikle izlemeli.

  2. Bu filmler arasında sadece Clinical’ı izledim ama oldukça başarılıydı. Tavsiye ediyorum izlemeyenlere

    • ben henüz hiç izlemedim bu filmleri. arşivime ekliyorum. fragmanlar ilgi çekici

  3. Öncelikle bu güzel liste için teşekkür ederiz. Özellikle Bright bilim kurgu ve aksiyon türüne farklı bir bakış açısı getirdi. Film abartıldığı kadar iyi değil. Özellikle onca olaydan sonra sonunu bitiriş şekilleri beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Bright beni hayal kırıklığına uğrattığı için özellikle ona yorum yapmak istedim. Yukarıda ki listede bulunan tüm filmleri izlemiş birisi olarak hepsini beğenebileceğinize garanti veriyorum.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.