Sinema

En İyi Zombi Filmleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bu listemizde En İyi 10 Zombi Filmlerini listeledik.

Ölülerin Şafağı

09 Nisan 2004

2004 – ABD ,  Kamboçya ,  Japonya ,  Fransa

Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Korku

101 Dak.

Zack Snyder

Kevin Zegers ,  Ving Rhames ,  Sarah Polley ,  Lindy Booth ,  Mekhi Phifer

George A. Romero ,  James Gunn

Wes Craven ,  Eric Newman

Film Özeti

Bir gece içinde dünya, gerçeküstü boyutlarlardaki nedeni anlaşılamayan, açıklanamayan ve öldürücü bir belanın işgal ettiği ve ölülerin ölmediği, yaşayan bir kabusa dönüşür.

28 Hafta Sonra

13 Temmuz 2007

2007 – İngiltere ,  İspanya

Bilim Kurgu ,  Gerilim ,  Korku

100 Dak.

Juan Carlos Fresnadillo

Jeremy Renner ,  Rose Byrne ,  Imogen Poots ,  Idris Elba ,  Robert Carlyle

Ayça Bingöl ,  Volkan Severcan ,  Özden Ayyıldız ,  Hakan Vanlı , Ayhan Kahya

Juan Carlos Fresnadillo ,  Rowan Joffe

Danny Boyle ,  Andrew Macdonald

Film Özeti

Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasından altı ay sonra, Amerika ordusu düzeni yeniden sağlamış ve karantina altındaki bölgelere insanları tekrar yerleştirmeye başlamıştır. Ülke tekrar inşa edilirken, yurtlarına geri dönen bir mülteci aile tekrar bir araya gelmenin sevinci içindedir. Fakat içlerinden birisi korkunç bir sır saklamaktadır: içlerinden birisi Rage virüsü taşıyıcısıdır.

Zombieland

25 Aralık 2009

2009 – ABD

Komedi ,  Korku

88 Dak.

Ruben Fleischer

Emma Stone ,  Abigail Breslin ,  Woody Harrelson ,  Jesse Eisenberg ,  Bill Murray

Elif Acehan ,  Fatih Özacun ,  Aydoğan Temel ,  Gökhan Akçakara , Hakan Altuntaş

Rhett Reese ,  Paul Wernick

Gavin Polone ,  Rhett Reese

Film Özeti

Ruben Fleischer‘ın yönetmenliğini yaptığı Zombieland korku/komedi türünde bir yapım. Filmin başrollerini Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin, Amber Heard ve Mila Kunis paylaşıyor. Bill Murray ise konuk oyuncu olarak bir zombiyi canlandırıyor. Filmde zombi salgınıyla yaşamları kabusa dönen bir grup insanın tehlikeli yolculuğu komedi ve korku öğeleri harmanlanarak anlatılıyor.

Dehşet Gezegeni

27 Temmuz 2007

2007 – ABD

Aksiyon ,  Gerilim ,  Korku

191 Dak.

Robert Rodriguez,  Eli Roth

Bruce Willis ,  Kurt Russell ,  Danny Trejo ,  Rose McGowan ,  Josh Brolin

Robert Rodriguez ,  Rob Zombie

Film Özeti

SIN CITY – GÜNAH ŞEHRİ filminin yönetmeni Robert Rodriguez, bu sefer yıllardır kendine örnek aldığı filmlerdeki korku tarzını harmanlayarak karşımıza çıkıyor.
William ve Dakota Block (Josh Brolin ve Marley Shelton) bir gece arka bahçelerinde dolaşan insanlar olduğunu fark ederler. Evlerinden çıktıklarında kasabadaki insanların garip davranmaya başladıklarını keşfederler. İnsanlar yavaş yavaş saldırganlaşmaya başlamışlardır. Bu saldırılar sırasında bacağı kopan dansçı Cherry (Rose McGowan) ve eski erkek arkadaşı Wray (Freddy Rodriguez), William ve Dakota’yla birlikte kasabada umutsuzca dolaşmaya başlarlar ve kasabada yaşanan bir patlama sonucu ortaya çıkan gazın insanları cani yaratıklara dönüştürdüğünü keşfederler.
PLANET TERROR’da Michael Biehn, Jeff Fahey, Naveen Andrews, Stacy Ferguson ve Michael Parks da rol alıyor.

Zombilerin Şafağı

09 Nisan 2004

2004 – İngiltere ,  Fransa ,  ABD

Komedi ,  Korku

99 Dak.

Edgar Wright

Simon Pegg ,  Bill Nighy ,  Martin Freeman ,  Nick Frost ,  Kate Ashfield

Simon Pegg ,  Edgar Wright

Nira Park

Film Özeti

Shaun’un hayatı artık tıkanma noktasına gelmiştir. Bütün vaktini en iyi arkadaşı Ed’le birlikte Winchester adlı bir barda annesi ve kız arkadaşının yarattığı problemleri çözmeye çalışmakla geçirmektedir. Liz’in kendisini terketmesiyle Shaun sonunda hayatını bir düzene sokmaya karar verir. Kız arkadaşının kalbini tekrar kazanıp annesiyle olan sorunlarını telafi etmeye karar verir. Artık yetişkin bir erkek olmanın sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak bu arada zombiler dirilir ve yaşayanları yemek üzere harekete geçerler. Ancak aldığı kararlara göre zombilerin dirilmesi Shaun için basit bir sorundur. Zombi saldırısından ailesini ve sevdiklerini kurtarabilmek için arkadaşı Ed ile birlikte gidebilecekleri en sakin yeri bulurlar: Winchester.

28 Gün Sonra

11 Temmuz 2003

2002 – İngiltere ,  Hollanda ,  ABD

Bilim Kurgu ,  Gerilim ,  Korku

113 Dak.

Danny Boyle

Cillian Murphy ,  Brendan Gleeson ,  Naomie Harris ,  Luke Mably , Christopher Eccleston

Alex Garland

Andrew Macdonald

Film Özeti

İngiltere’de bir genetik araştırmalar ensitüsünde bilimadamları insan doğasındaki şiddeti ve öfkeyi önleyebilmek amacıyla bazı tehlikeli deneyler yapmış ve bunun sonucunda ‘rage’ adını verdikleri bir virüs geliştirmişlerdir. Ancak bu araştırmalarda denek olarak maymunların kullanıldığını öğrenen hayvan hakları koruyucusu bir grup eylemci, bilimadamlarının maymunlara zarar verdikleri gerekçesiyle kendi yöntemleriyle deneylerin yapıldığı binaya sızarak korunaklı kafeslerde tutulan ve bilimadamlarının ‘rage’ virüsü aşıladıkları maymunlardan birini serbest bırakırlar.Fakat serbest kalan maymun kafesten çıkar çıkmaz eylemcilerden birine saldırır ve olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

Ölümcül Deney

20 Eylül 2002

2002 – İngiltere ,  Almanya ,  ABD ,  Fransa

Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Korku

100 Dak.

Paul W.S. Anderson

Milla Jovovich ,  Michelle Rodriguez ,  Jason Isaacs ,  James Purefoy ,  Eric Mabius

Paul W.S. Anderson

Paul W.S. Anderson ,  Bernd Eichinger

Film Özeti

Umbrella adındaki Dünya devi bir şirket teknolojik aletler,uzay araçları,sağlık ve kişisel bakım ilaçları ve silah üretimi gibi çeşitli alanlarda üretim yapmaktadır.Dünya’nın pek çok yerinde Umbrella sanayi kuruluşları bulunmaktadır.Ancak Umbrella’nın asıl merkezi Kuzey Amerika’daki Raccon City’dir.Ancak Umbrella hakkında kendi çalışanlarının bile bilmediği bazı tehlikeli,gizli projeler yürütülmektedir.Bunların başında biyolojik silah,genetik testler ve ölümcül bir virüs gelmektedir. Umbrella’nın yürüttüğü bu araştırmaların yapıldığı yer altı tesisi Hive’da T-virüsü adındaki bir enfeksiyon serbest kalır.Bunu takiben tesisin tüm gücünü elinde tutan Kızıl Kraliçe adındaki süper bilgisayar,virüsün yayılmasını engellemek için,tüm çalışanların ölümü pahasına tüm tesisin giriş ve çıkışlarını kapatır.
Alice ve Rain,tüm araştırma ekibini ortadan kaldıran virüsü izole etmekle görevli S.T.A.R.S isimli komando takımını yönlendirmekle görevlidir.Tesise giren ekip kısa bir süre sonra korkunç bir gerçekle karşı karşıya kalacaklardır.Öldükleri sanılan şirket çalışanlarının bilinçlerini kaybedip akli dengelerini yitirerek ete ve kana susamış yamyamlara yani zombilere dönüşmüşlerdir.Zombilerin bir ısırığı veya ufacık bir tırmığı virüsün yayılmasına ve birkaç saat içinde sizinde onlardan birine dönüşmenize neden olur.Bu yer altı tesisinde Umbrella için çalışan bilim adamlarının denek olarak kullandıkları insanlara aşırı dozda T-virüsü vermeleri sonucu mutasyona uğrayıp ölümcül yaratıklara dönüşmüşlerdir.Bu labaratuvar yaratıklarından biri de serbest kalmıştır üstelik.Alice’in ve ekbinin artık sadece zombilerle değil bu tehlikeli yaratıkla da başları beladadır.

Sıcak Kalpler

05 Nisan 2013

2013 – ABD

Komedi ,  Korku ,  Romantik

98 Dak.

Jonathan Levine

Teresa Palmer ,  John Malkovich ,  Nicholas Hoult ,  Dave Franco , Rob Corddry

Jonathan Levine

Erik Feig ,  Bruna Papandrea

Film Özeti

Film, “R” isimli bir erkek zombinin kurbanlarından birinin kız arkadaşıyla tehlikeli bir ilişkiye başlamasını anlatacak. Bu ilişki, başta R olmak üzere tüm zombileri değiştirecek zincirleme bir reaksiyonun ilk adımı olacak…

Zombiyi Hoult’un, kız arkadaşını da Palmer’ın canlandıracağı projede ünlü aktör Malkovich de General Grigio’yu, dünyayı işgal eden zombileri temizlemeyi kafasına koymuş kötü karakteri canlandıracak. Rob Corddry de R isimli zombiyle aynı düşünceleri paylaşan M isimli başka bir zombiye hayat verecek.

Doghouse

2009 – İngiltere

Komedi ,  Korku

89 Dak.

Jake West

Stephen Graham ,  Danny Dyer ,  Christina Cole ,  Noel Clarke , Alison Carroll

Dan Schaffer

Mike Loveday

Film Özeti

Bir grup erkeğin yeni boşanan arkadaşlarına yardımcı olmak namına bir kasabaya gelmelerini ancak,oraya geldiklerinde kasabadaki bütün kadınların erkek yiyen yamyamlara dönüştüren bir virüs kapmış olduklarını görmeleriyle gelişen absürd olayları anlatır…

Dünya Savaşı Z

21 Haziran 2013

2013 – ABD

Aksiyon ,  Dram ,  Korku

113 Dak.

Marc Forster

Brad Pitt ,  Mireille Enos ,  James Badge Dale ,  Ludi Boeken , Matthew Fox

Damon Lindelof ,  Max Brooks

Brad Pitt ,  Ian Bryce

Film Özeti

Zombi Savaşı’nın gerçek dehşetiyle yüzleşmenin vaktidir… Çin’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir. Ve insan oğlu ikiye ayrılır.

Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks’un aynı adlı kitabından uyarlandı.

1 Comment

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.