Teknoloji-İnternet

Engellenen Twitter’a Nasıl Girilir?

Pinterest LinkedIn Tumblr

20 Mart’ı 21 Mart’a bağlayan gece birçok internet servis sağlayıcı tarafından erişime engellenen Twitter’a nasıl girilir? İşte nasıl gireceğinizi anlatıyoruz.

twitter-dns

DNS ayarlarınızı değiştirerek siteye sorunsuzca ulaşabilirsiniz.

– Ağ Bağlantılarım’a sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğine tıklayın. Ardından Yerel Ağ Bağlantısı’na sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın. Açılan penceredeki İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP)  seçeneğine çift tıklayın.
Tercih edilen DNS sunucusu: 8.8.8.8ve Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.4.4 olarak girin.

Bir başka alternatif çözüm ise VPN servisleri…

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN’ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN’ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP’ler gibi) da kurtarırlar.

CyberGhost Türkiye’deki kullanıcılara 1 yıllık ücretsiz hizmet veriyor bilginiz olsun. Ayrıca tavsiye ettiğim VPN hizmetleri; VyprVPN, PureVPN, StrongVPN, OpenVPN, İVPN ve SecureLine VPN

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.