Sosyal Ağ

Facebook Dislike Butonu

Yazar Eren Can

En büyük sosyal medya ağına sahip olan facebook, kullanıcılarının ısrarlı isteklerine dayanamayarak yakın zamanda dislike butonunu getireceğini açıkladı.Her geçen gün yeni özellikleri ile işlevselliğini artıran facebook yeni beğenmedim butonu ile de bir açığı daha kapatmış olacak.

İlk olarak bu butonun bir şeyi beğenmemekten ziyade kötü haberlere olumsuz şekilde tepki verilmesi anlamında kullanılabileceğini paylaşan Mark Zuckerberg’in bu düşüncesinin ne kadar gerçekleşeceğini merak ediyorum doğrusu.Çünkü facebook da paylaştığı resimlerin beğenilmesi ile yüzünde gülücükler açan memnun olan kullanıcıların olduğunu düşünürsek beğenmedim butonuna basılmasıyla da kendilerinin sosyal bir çöküntü yaşayacağını söyleyebilirim.

Tavsiye yazı : Facebook sayfa açma

Bildiğiniz gibi facebook blog yazılarının pazarlamasının yapıldığı, sanatçıların fanlarının yarıştırıldığı ve daha da ötesi toplum mühendisliğinin yapıldığı önemli bir mecra.Durum böyle olunca yalancı “beğenme” lerin para karşlığında yapıldığını da eminim fark etmişsinizdir.Yalancı beğenme olur da yalancı “beğenmeme” olmaz mı ?Dislike butonunun gelmesiyle biraz işler karışacak doğrusu.

  • Yapılan çalışma, resim ve durum gönderisi doğru olsa bile Troller dislike’e yüklenecek
  • Arkadaşlar arasında “ne demek beğenmedin” tartışması başlayacak.
  • Sanırım bir şey paylaşırken eskisi kadar rahat olamayacağız.

Dislike butonu amacına uygun olarak kullanılırsa gayet yerinde bir yenilik olduğunu söyleyebilirim.Ama amacı dışında zarar vermek amacıyla kullanılırsa yukarıdaki sebeplerden ötürü bazı endişelerim var.Peki sizce bu yeni buton başarılı olabilir mi ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

6 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.