Sosyal Ağ

Facebook Dislike Butonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

En büyük sosyal medya ağına sahip olan facebook, kullanıcılarının ısrarlı isteklerine dayanamayarak yakın zamanda dislike butonunu getireceğini açıkladı.Her geçen gün yeni özellikleri ile işlevselliğini artıran facebook yeni beğenmedim butonu ile de bir açığı daha kapatmış olacak.

İlk olarak bu butonun bir şeyi beğenmemekten ziyade kötü haberlere olumsuz şekilde tepki verilmesi anlamında kullanılabileceğini paylaşan Mark Zuckerberg’in bu düşüncesinin ne kadar gerçekleşeceğini merak ediyorum doğrusu.Çünkü facebook da paylaştığı resimlerin beğenilmesi ile yüzünde gülücükler açan memnun olan kullanıcıların olduğunu düşünürsek beğenmedim butonuna basılmasıyla da kendilerinin sosyal bir çöküntü yaşayacağını söyleyebilirim.

Tavsiye yazı : Facebook sayfa açma

Bildiğiniz gibi facebook blog yazılarının pazarlamasının yapıldığı, sanatçıların fanlarının yarıştırıldığı ve daha da ötesi toplum mühendisliğinin yapıldığı önemli bir mecra.Durum böyle olunca yalancı “beğenme” lerin para karşlığında yapıldığını da eminim fark etmişsinizdir.Yalancı beğenme olur da yalancı “beğenmeme” olmaz mı ?Dislike butonunun gelmesiyle biraz işler karışacak doğrusu.

  • Yapılan çalışma, resim ve durum gönderisi doğru olsa bile Troller dislike’e yüklenecek
  • Arkadaşlar arasında “ne demek beğenmedin” tartışması başlayacak.
  • Sanırım bir şey paylaşırken eskisi kadar rahat olamayacağız.

Dislike butonu amacına uygun olarak kullanılırsa gayet yerinde bir yenilik olduğunu söyleyebilirim.Ama amacı dışında zarar vermek amacıyla kullanılırsa yukarıdaki sebeplerden ötürü bazı endişelerim var.Peki sizce bu yeni buton başarılı olabilir mi ?

6 Comments

  1. Bu yenimi çıkmış ilginç olmuş bakmak llazim beğenmedi nasıl olacak facede

  2. Çok abartildi bu dislike butonu bence siteyi çokta degistirmeyecek

  3. Peki Facebook durumun kötü bir mevzu olduğunu algılayıp paylaşıma göre mi gösterecek butonu? Eğer her paylaşımda gösterilecekse “kötü durumlarda teselli için basılacak” düşüncesi de uçar gider.

  4. çok arkadaşlığı bitirecektir. bence dislike’lar görünmemeli ama her dislike bir like’ı silmeli.

  5. dislike çıktığı gibi birbirine diss atanlar yüzünden toplumun çökeceği kesin gibi

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.