Sosyal Ağ

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Yazar Eren Can

Sosyal medyanın en büyük sitesi olan Facebook büyümeye devam ediyor. Sizlere facebook’un şuan ki durumu hakkında bilgiler sunacağım.

Facebook kullanımının hangi boyutlarda olduğunu biliyor muyuz?

Facebook, üye sayısını günden güne arttırmaya devam ediyor. Aktif kullanıcı sayısı yüzde 15 artırdı. Böylece toplam aktif kullanıcı sayısı 1.65 milyara ulaştı. Geçen yılın ilk çeyreğinde 3.5 milyar dolar gelir elde eden Facebook, bu yıl aynı dönemde 5.2 milyar dolar gelire ulaştı.

Mark Zuckerberg, finansal sonuçlara ilişkin açıklamasında, “Bu yıla harika bir başlangıç yaptık. Dünyada herkese istedikleri kişilerle paylaşım yapma gücünü verebilmek için 10 yıllık yol haritamıza odaklanmış durumdayız” ifadesini kullandı.

Türkiye’de 30 milyon civarında Facebook kullanıcısı bulunuyor. Uygulamayı günlük aktif olarak kullananlar ise yaklaşık 27 milyon. Ülkemizde her ay ortalama 24 milyon kişi Facebook’u mobil platform üzerinden kullanıyor.

Facebook bir gururu daha yaşıyor. Messenger uygulaması aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı. Facebook geçtiğimiz süreçte canlı yayın özelliğini uygulama bünyesine getirmişti. Bu özelliğin de katkısıyla bir günde 8 milyardan fazla video Facebook üzerinden izleniyor. Söz konusu 8 milyar video, 500 milyonu aşkın kullanıcı tarafından görüntüleniyor.

Ayrıca Facebook canlı yayın özelliğin için 50 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Yapılan açıklamaya göre canlı yayınlarla ilgili birçok ünlü isim ve medya kuruluşlarıyla 50 milyon dolar değerinde bir anlaşma sağlandı.

Facebook bünyesindeki şirketler: Atlas, Instagram LLC, Onavo, Parse, Moves, Oculus, LiveRail, WhatsApp Inc, Masquerade

Yazmış olduğum verileri http://www.socialbakers.com/statistics/facebook/ adresinden ulaştım merak edenler siteyi ziyaret edebilirler. Ayrıntılı verilere ulaşabilirsiniz.

Facebook’tan günde binlerce kişi hesabını silme işlemi gerçekleştiriyor. Facebook hesabınızı herhangi bir nedenden dolayı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Facebook hesap silme işlemleri basit gibi dursa da bilmeniz gerekenler var. Chip’te detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Hesabınızı tamamen silmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Tamamen silinen hesabınız gerçekten geri dönülemez halde Facebook’tan kaldırılıyor ama 14 gün içinde Facebook’a geri dönme hakkınız var. Yöneticisi olduğunuz Facebook sayfalarının ve gruplarının başka yöneticileri yoksa sayfalar kapanıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.