Facebook, Oy Veriyorum butonunu devreye sokuyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Facebook, bu pazar günü yapılacak genel seçimler için “Oy Veriyorum” butonunu devreye sokacağını duyurdu.

Türkiye’de 38 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan Facebook, bu pazar günü yapılacak genel seçimler kapsamında kullanıcıların seçimlerde oy kullandıkları bilgisini arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri “Oy Veriyorum” butonunu devreye sokacağını duyurdu.

Facebook’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Politikadan Sorumlu Uzmanı Elizabeth Linder konuyla ilgili şunları söyledi: “İnsanlar her gün Facebook üzerinde önemsedikleri konularla ilgili etkileşimde bulunuyor ve seçimler de sivil diyalogun en güçlü olduğu anlardan birini oluşturuyor. Araştırmalar insanların, Facebook arkadaşlarının oy verme ile ilgili konuştuğunu gördükleri zaman kendilerinin de oy vermeye daha meyilli olduklarını ortaya koyuyor. Seçimlere katılım oranları tüm dünyada oldukça önemli bir konu ve biz de ‘Oy Veriyorum’ butonunun, seçmenlerin oy verdikleri bilgisini daha kolay paylaşmalarını sağlayacağını ve diğerlerini de sandığa gitmek için teşvik edeceğini umuyoruz.”

“Oy Veriyorum” butonu, son üç Amerikan Başkanlık Seçimi, Avrupa Birliği Parlamentosu Seçimi, İskoçya Referandumu, İngiltere ve Hindistan seçimleri gibi pek çok ülkedeki seçimlerde kullanıldı.

6 Yorum

  1. Hüseyin Haz 4, 2015 Reply
  2. Ayhan Haz 5, 2015 Reply
  3. Kaan Haz 5, 2015 Reply
  4. Eda Haz 5, 2015 Reply
  5. Aslı Haz 6, 2015 Reply
  6. best54 Haz 6, 2015 Reply

Yorum Yapın