Program

Firefox 19 Hazır, İndirin!

Yazar Eren Can

Firefox’un yeni sürümü olan Firefox 19 için indirme dosyalarını ftp sunucuları üzerine yükledi. Şu an web sitesi üzerinde herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da günün ilerleyen saatlerinde sürüm güncellemesi ve sürüm değişiklikleriyle ilgili bilgiler kullanıcılarla paylaşılacaktır.

Firefox 19 ile birlikte gelen en büyük yenilikse PDF.js adlı proje kapsamında geliştirilen daha güvenli bir PDF görüntüleyici (JavaScript ve HTML5’e dayanan) olarak dikkat çekiyor.

Tarayıcıyı daha güvenli hale getirmek için yapılan bu geliştirme ile güvenlik tehditleri oluşturabilen ve  Mozilla‘nın üzerinde kontrol sahibi olmadığı, başkasının lisansındaki kaynak kodlarına sahip olan üçüncü parti bileşenleri ortadan kaldırıyor

Geliştirme süreci sırasında altı beta aşamasında da herhangi bir sorun yaratmayan PDF.js için Mozilla tarafından yine de bileşeni devre dışı bırakmak için bir düzeltme hazırlanmıştır.

indir

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.