Haberler

Galatasaray, Microsoft ile 1,5 yıllık anlaşma imzaladı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Galatasaray, teknoloji devi Microsoft ile 1,5 yıllık işbirliği anlaşması imzaladı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, kurumsallaşma vizyonu altında, kulübün teknolojik altyapısında gerçekleştirilecek dönüşümün gelişimin sağlanması adına büyük bir adım olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Biz büyük bir kurum ve dev bir camia olarak, hizmet alırken kendi büyüklüğümüze yakışır kurumlardan hizmet almayı tercih ediyoruz. Bu nedenle Galatasaray Spor Kulübü’nün kulüp, Sportif AŞ, GSStore mağazacılık ve çevrimiçi iş birimlerinin tüm teknolojik altyapısını Microsoft’a emanet ettik. Projenin bize sağlayacağı verimlilikle, yılda 2 milyon dolar tasarruf edeceğimizi öngörüyoruz.Teknoloji dünyasının en önemli markası olan Microsoft ile işbirliğinin Galatasaray’ın marka değerine önemli bir değer katacağını ifade eden Aysal, “Dünyanın önde gelen kulüplerinin de tercihi olan Microsoft’un servis ve ürünleriyle bizi geleceğe taşıyacağınaolan inancımız tamdır” diye konuştu.
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, şunları söyledi:

“Teknoloji, tıpkı diğer kurumlarda olduğu gibi karmaşık bir operasyonel yapıya sahip olan spor kulüplerinin dönüşümünde de kilit bir rol oynuyor. Akıllı kurumlar teknolojik dönüşüm yoluyla gelişmekte. Galatasaray Spor Kulübü, tarihinde yeni bir sayfa açacak olan kurumsallaşma projesiyle mali işler, finans, bütçe, insan kaynakları, satın alma, kulüp yönetimi, mağazacılık ve raporlama gibi çok sayıda süreci bütünleştirerek operasyonel verimliliği artırma yönünde çok büyük bir adım attı.Microsoft dünyanın önde gelen birçok kurumuyla olduğu gibi spor kulüplerinin de teknoloji ortağı olarak bu kulüplerin ticari başarısına katkı sağlıyor. Biz de bu projelerin bir benzerini Türkiye’de hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Galatasaray Spor Kulübünün kurumsallaşma vizyonunun hayata geçirilmesinde Microsoft teknolojilerini tercih etmeleri bizi çok sevindirdi. Bu ortak projenin sadece Galatasaray’ın değil aynı zamanda, Türk sporunun gelişimi adına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” diye konuştu.
Bir muhabirin, “Galatasaray işbirliği ve sponsorluk anlaşmasını dünyada marka olmuş kurumlarla yapıyor. Aynı şekilde bünyesinde dünyada marka değeri olan Drogba, Sneijder gibi futbolcular barındırıyor. Bu bağlamda dünyada marka değeri olan futbolcu transferi devam edecek mi?” şeklindeki sorusuna da Aysal, “Galatasaray’ın marka değerini yükseltecek her türlü çalışmalarımız devam edecektir. Önceliğimiz de budur. Bu sadece oyunuclarla olmaz. Gördüğünüz gibi Microsoft işbirliği de Galatasaray marka değerine büyük çapta katkı sağlayacak bir çalışmadır.” cevabını verdi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.