Teknoloji-İnternet

Galaxy S IV’ü Rakipleriyle Kıyaslıyoruz

Samsung_Galaxy_S_IV

Karşılaştırma tablosu kapsamında Samsung Galaxy S IV’ün karşısına Nokia Lumia 920, Apple iPhone 5LG Optimus G, Google LG Nexus, 4Sony Xperia ZBlackBerry Z10 ve HTC One cihazlarını koyduk. İlgili karşılaştırma tablosu aşağıdadır.

Tablonun büyük halini görmek için üstüne tıklayın.
Samsung yine bekleneni yaptı ve yeni amiral gemisiyle tam anlamıyla bir teknik özellik şovu yaptı. Öyle görünüyor ki bu yıl içerisinde Android telefon almayı düşünen kullanıcılar HTC ve Samsung arasında zor bir tercih yapmak zorunda kalacaklar. Kendine has özellikleriyle Xperia Z de Android yarışından kendine pay koparmaya çalışacaktır.
Karşılaştırma tablosuyla ilgili ufak bir bilgi; telefonlar piyasaya çıkış tarihine göre soldan sağa şeklinde sıralanıyor. Yani 2012’nin sonbahar aylarında tanıtılan Nokia Lumia 920 ve Apple iPhone 5’in rakiplerine kıyasla bu kadar geri kalması normal bir durum sayılır. Bu aynı zamanda bir sonraki önemli akıllı telefon duyurularının, Nokia ve Apple’dan geleceği anlamına geliyor. Her iki firmanın da yeni tanıtımlarını yine sonbaharda yapacağını göz önüne alırsak, önümüzde yeni amiral gemilerinin tanıtılmayacağı uzun bir dönem var demektir.

TECHO-LABS

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.