Promotion

Gebelikte Lazer Epilasyon

Gebelikte Lazer Epilasyon         

Epilasyon; istenmeyen kıllarımızdan kısa sürede arınmamızı sağlayan ve ağda, cımbız, ip, jilet gibi ağrılı ve acılı yöntemlerden çok daha kolay uygulanan bir yöntemdir. 90’lı yılların başında ülkemize gelen epilasyon yöntemi, uzun yıllardan beri güvenle hem baylar hem de bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ergenlik dönemini tamamlamış olan her kişinin yaptırabileceği epilasyon uygulaması, şimdilerde eskiye göre çok daha uygun fiyatlara ve neredeyse her yer yerde yapılabilmektedir. Hatta yine son dönemlerde sıkça rastladığımız ev tipi epilasyon cihazları bile piyasada yer almaktadır. Ancak yine de evde kendiniz yapmanın yanı sıra uzman ellerde lazer uygulamalarını tercih etmenizi Galata tıp merkezi olarak önermekteyiz.

Gebelikte Lazer Epilasyon ise, aslında eskiden beri konuşulan, tartışılan bir durum olsa da şimdilerde gebelerin bile rahatlıkla yaptırabildiği güvenli bir uygulamadır. Lazer uygulamasındaki ışınlar, sadece işlemin gerçekleştirildiği ana alana, yani örnek vermek gerekirse yüz bölgesinde sadece bıyıkların kıl köklerine etki etmektedir. Üstelik ışınların cilt altına indikleri derinlik ise sadece birkaç milimetredir. Bu nedenle gebelikte lazer epilasyon yapılması, bebeğe herhangi bir zarar vermemektedir. Üstelik lazer epilasyon uygulamasında cilt altına verilen ışınların radyasyonları iyonize edilmektedir. Röntgenlerde ise bu durum tam tersi ve oldukça tehlikelidir. Bu fark da ortada ve kanıtlanmışken gebelikte lazer epilasyon tehlike verici ve zararlı bir uygulama asla değildir.

Kabataş hastane denildiğinde de her alanı ile tercih edilen merkezlerden biri olan Galata Tıp Merkezinde ister diyetisyen hekimlerimiz ile kedinize özel programlar oluşturun, isterseniz lazer epilasyon uygulamalarımızdan yararlanın, isterseniz de sağlık raporu gibi özel ve önemli işlemlerinizi yaptırın. Kısacası Galata tıp merkezi Kabataş hastane şubesi ile er daim kaliteli ve güvenilir hizmeti ile sizinle birliktedir. Kabataş Hastane alanında kendini oldukça geliştirmiş bir semt olup, Galata tıp merkezinin şubesini de bünyesinde barındırmaktadır. Sizler de merkezimizden randevu almak ve uzman hekimlerimiz ile birebir görüşmek için www.almangalata.com.tr internet adresimizden dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz. Unutmayın sağlığınız önemlidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.