Android Günün Uygulaması İOS

GetContact Sorgulama GetContact Nasıl Kullanılır?

Yazar Eren Can

GetContact uygulaması ile numaranızı kim rehberine ne isimle kayıt etmiş bunu öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca istenmeyen çağrı engelleme ve arayan kişiyi tanımlama özelliği bulunuyor.

Uygulamayı kurduğunuzda rehber erişimine izin vermeniz gerekiyor ve karşı tarafında bu uygulamayı kullanıyor olması lazım.

Telefon defterinizde kayıtlı olmayan numaralardan aldığınız çağrıları, anlık olarak tanımlayabilirsiniz.
Gelen arama istenmeyen bir aramaysa anlık olarak sizi uyarır. Böylece bütün otomatik aramalar, reklamlar ve telefon dolandırıcılığı aramalarından gerçek zamanlı olarak korunursunuz.

ARAMA ENGELLEME
İstenmeyen aramaları engelleyebilir ve bu aramaları raporlayarak diğer Getcontact uygulamasını kullanan milyonlarca kişinin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Getcontact, gücünü milyonlarca kullanıcısından alır. Diğer kullanıcılar tarafından raporlanan istenmeyen çağrılardan, “Spam Koruma” özelliğini aktif ederek otomatik olarak korunabilirsiniz.

ÇAĞRI TANIMLAMA
Sizi arayan kişinin kimliğini, rehberinizde kayıtlı olmasa bile otomatik olarak tanımlayabilirsiniz.

KEŞFET
Getcontact, aynı zamanda harika bir sosyal topluluktur. Gerçek hayatta tanıyor olabileceğiniz kişileri, ortak arkadaşlarınız aracılığı ile iletişim kurmanızı sağlar. Uzun yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınıza iletişim isteği gönderebilir, arkadaşınızın isteğinizi onaylaması durumunda kendisiyle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler:
– Getcontact uygulaması, internet bağlantısına ihtiyaç duyar.
– Üyeliğinizi size ait bir telefon numarası ile doğrulamanız gerekir.

Güncelleme 29.03.2018: Uygulama kişisel bilgilerin gizliliğini ihlal ettiği için hem Google Play’de hem de App Store’da kaldırıldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

3 Yorum

  • bu aralar bakanlık inceleme başlattı bununla ilgili. bence bir zararı yok ama arkasından ne çıkacak acaba

  • Birisi beni küfürlü olarak kaydetmiş. E haliyle başkasını da görebiliyorsunuz nasıl kaydedilmiş diye. Direkt sildim uygulamayı. Numaralarımı da sildirttim. Uygulamayı silmek isteyen arkadaşlar için numara silme başvurusunun nasıl yapıldığını da yazabilirsiniz bence. Paylaşım güzel oldukça faydalı.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.