Android

Google, Android Güncellemede Gecikenleri İfşa Edecek

Yazar Eren Can

Google almış olduğu yeni karar ile birlikte, Android güncellemelerini geç veren firmaları ifşa edecek.

Google, Android güncelleştirmelerini düzenli olarak yayınlıyor ama akıllı telefon üreticileri yeni sürümü güncelleme süreleri çok geç oluyor. Google artık yeni yöntemi ile bu duruma son verecek.

Google bu durumun önüne geçebilmek için tüm dünya genelinde böyle bir politika uygulayacak. Google’ın geciken üreticileri doğrudan tüketicilere “güncellemeleri geç yayınlıyor” şeklinde ifşa edebileceği belirtiliyor.

Şuan için bu uygulamanın ne zaman aktif edileceği konusunda kesin bir tarih bulunmuyor. Böyle bir uygulamanın daha önceden yapılması gerekiyordu bence. Kullanıcılarını hiç düşünmeyen firmalar bulunuyor. Bu uygulama sayesinde düşünmelerine gerek kalmadan yapmak zorunda olacaklar.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

4 Yorum

  • Hemen Listenin Başına Asus’u ekleyelim evet sürekli küçük küçük güncelleme çıukartıyor fakat hala Android 6 Gelmiş değil

  • Yapılması da lazım bir telefon alıyorsun . Hop android kitkat ta kaldı ama android 7 olcak yakında bilgilenip bir daha telefon alırken o firmadan almamak lazım

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.