Yazılım

Google Chrome 50 Yayınlandı

Yazar Eren Can

Dünya çapında en yaygın olarak kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome‘un 50. sürümü yayınlandı.

50.0.2661.75 sürüm numarasıyla çıkış yapan yeni Chrome’da en çok dikkat çeken özellik internet sitelerinin açılma süresinin kısaltılması için çalışma yapılmış olması. Bunun yanında Google Chrome tarafından gönderilen bildirimlerde de küçük geliştirmeler yapılmış.

Geliştiricilere yönelik birçok değişiklikten bir tanesi, yeni rel=’preload’ özniteliği sayesinde web sitelerinin görüntülenmeden önce yüklenebilmesi. Bu özellik doğru biçimde kullanıldığında sayfaların daha hızlı yüklenmesi mümkün hale gelebiliyor. Diğer geliştirici değişikliklerine bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Ayrıca tarayıcı üzerinde bulunan ve ödül sistemi ile kullanıcıların keşfettiği 20 güvenlik açığı kapatıldı. Google Chrome 50’nin beta sürümünün yayınlanmasının birkaç saat ardından yeni versiyonun final sürümü de kullanıcılara sunuldu.

Tarayıcınızın Ayarlar > Hakkında bölümünden yeni sürümü güncelleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

3 Yorum

  • google chrome su anda en ıyı olan sanırım cogu uygulamada yada sıtede chrome yonlendırmesı yapılıyor cunku hızıda gayet ıyı explorera gore

  • uzun zamandır kullanmıyordum. Bana göre firefox a yenildiği için ama bir denemek lazım yeni sürüm iyiye benziyor

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.