Teknoloji-İnternet

Google Fotoğraf Çeviri Özelliği Artık Türkçe!

Yazar Eren Can

Google Translate’in fotoğrafları metne çeviren özelliği Türkçe dahil 20 yeni dil desteğine kavuştu.

Akıllı telefonlara ücretsiz olarak yüklenebilen uygulama sayesinde artık 27 dilden çeviri internet bağlantısına gerek duyulmaksızın gerçekleştirilebilecek. Google ayrıca sesli çeviri teknolojisinin de bu yeni güncellemeyle “daha hızlı ve akıcı” olacağını açıkladı.

google-translate

Toplamda 37 dil desteğiyle gelen güncellemeyle kullanıcılar yurtdışında pahalı olan internete girmek zorunda kalmayacak. Uygulamanın ayarlar bölümünden indireceğiniz dil paketleri ile artık internet bağlantısına gerek kalmadan desteklenen tüm dillerin çevirilerini çevrimdışı olduğunuz zamanlarda bile kullanabileceksiniz.

Bu güncellemeyle artık Türkçe, Bulgarca, Katalanca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Flemenkçe, Filipin dili, Fince, Macarca, Malayca, Litvanyaca, Norveççe, Polonyaca, Rumence, Slovakça, İsveççe ve Ukraynaca dilleri de uygulamaya eklendi.

Güncelleme henüz Android ve iOS için uygulama mağazalarında yayınlanmış değil. Türkçe olarak akıllı cihazlarında kullanmak isteyenler uygulamanın yeni sürümünü Android için buradan indirebilirler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.