Teknoloji-İnternet

Google Maps Street View özelliği Türkiye’de aktif!

Yazar Eren Can

Google Street View özelliği Yurt dışında oldukça yaygın kullanılıyordu fakatTürkiye’de hiç bir şehirde bu özellik aktif değildi.

Google Haritalar Sokak Görünümü özelliği Türkiye’de aktif hale geldi. Böylece artık Türkiye’nin yaklaşık 70 il ve yüzlerce ilçesinde Google Maps Sokak Görünümü aktif. Bu servis, 22 Ekim tarihinden itibaren ülkemizde de kullanılabilir duruma geldi.

Google Maps Street View özelliği sayesinde haritanın belirli bir konumunu ayarlayarak sanki sokakta geziniyormuşsunuz gibi aradığınız adrese ulaşabilirsiniz.

https://www.google.com/maps adresine bilgisayarınızdan giriş yapın, yaşadığınız şehire gelin sağ alt tarafta bulunan sarı adam işaretine basarak Street View özelliğini aktif hale getirin. Eğer haritada gördüğünüz caddelerde bu özellik aktifse açık renk mavi işaretli olduğunu göreceksiniz. Görmek istediğiniz noktaya farenizle sol tık yaparak cadde görünümüne geçiş yapabilirsiniz.
Google’ın bu hizmeti için Street View Trekker (Sokak Görünümü Yürüyüşçüleri) 18kg ağırlığı bulunan 15 kameralı bir çantayla tek tek sokaklarda dolaşıyor.

 

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

10 Yorum

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.