Teknoloji-İnternet

Google Now Türkiye’de Kullanıma Açıldı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Birçok ülkede hizmet veren Google’ın kişisel asistan uygulaması olan Google Now, Türkiye’de de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Google’ın geçtiğimiz zamanlarda gerekli alt yapı olmadığı için kullanılamayan hizmeti ülkemizde artık Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışabilecek.

Uygulamada hava durumu, trafik bilgisi, takvim gibi etkinlikler daha aktif bir şekilde takip edilebilecek.  Google Now’da sesli arama yapmak için Android tabanlı telefonlarda hiçbir şey yapmanıza gerek yok, sadece “Okey Google” dediğinizde sesli arama ekranı karşınıza geliyor. Uygulamayı Android işletim sistemi marketi olan Play Store ve iOS işletim sistemi marketi App Store’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

google-now1

Google uygulamasına girdikten sonra ekranda beliren yönlendirmeler size Google Now ile neler yapabileceğinizi anlatacak. Konum ve bildirim izinlerini de kabul ettikten sonra Google Now kullanıma hazır olacak.

 

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

5 Comments

  1. Öncelikle Google hesabı alıp giriş yapıyoruz daha sonra ayarlardan Google now acıyoruz ayarları yapıyoruz açık hale geliyor

  2. Google bizi düşündüğü için sağolsun iyi işler yapıyor bizleri unutmuyor bu uygulama birçok işe yarar

  3. Sebahattin Reply

    Bende Google Now ülkenizde kullanılamıyor diyor nereden açıyoruz bunu

  4. google now içeriğine bakıldığında bayağı işe yarayan özellikleri ile göze batıyor desek yanlış olmaz herhalde

  5. Google’ın kişisel asistan uygulaması olan Google Now, Türkiye’de de kullanıcıların beğenisine sunuldu. tam özellikleri anlamasamda önemlş bir gelişme

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.