Haberler

Google Translate İle Çevrimdışı Çeviri Yapmak Mümkün

Yazar Eren Can

Güncellenen Google Translate uygulaması hem Android, hem de iOS için önemli bir yenilik sunuyor.

Google Translate, Android ve iOS için uyarlanmış en popüler bir çeviri servisidir. Android sürümüne gelen güncelleme ile birlik önemli bir özellik geldi. Tap to Translate düğmesi, bu özellik ile çeviri yapacağınız zaman Google Translate uygulamasını açmak yerine ekranda beliren bu düğmeye tıklamanız yetiyor. Uygulamalar arasında ya da web sayfalarında kolayca çeviri yapabiliyor. Tap to Translate özelliği şuan sadece Android sistemlerinde kullanılabiliyor.

iOS tarafında ise çevrimdışı kullanım özelliğini kullanmak artık mümkün. İndireceğiniz bir dil paketi vasıtasıyla internete bağlı olmadan çeviri yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

3 Yorum

  • Mükemmel bir özellik. Gerçekten işe yarıyorsa günlük hayatta karşılaştığımız bir çok dil sorununu çözecektir diye düşünüyorum.

  • Translate uygulamasini cok kullaniyorum. Eskiden jngilizceyi yeterince bilmekteydim ancak srtik unuttjm ve translate kullaniyorum cevirilerde. Cokta isime yariyor. Gittikce daha mantikli ceviriler yapiyor

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.