Teknoloji-İnternet

Google’dan 2.7 milyon Dolar ödüllü hack yarışması

Yazar Eren Can

Google, yaptığı açıklama ile bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği geleneksel hack yarışmasını duyurdu.

Pwnium 4 adındaki bu seneki etkinlikte Google, yarışmaya katılacak olanlar toplamda 2.7 milyon dolar ödül dağıtıyor. Google ödül miktarlarını her sene matematiksel bir anlama gelecek şekilde seçiyor, bu seneki ödül e (Euler sayısı) olacak şekilde belirlenmiş. Geçtiğimiz yıl da pi sayısına denk gelecek miktarda ödül dağıtılmıştı.

Katılımcılar içerisinden Chrome OS’i hackleyebilen çıkarsa altı haneli bir çek ile yarışmadan ayrılmayı başaracak. Bu seneki katılımcılara geçtiğimiz yıldan farklı olarak, ARM tabanlı Chromebook (HP Chromebook 11 Wi-Fi) veya Intel Haswell mikro mimarisine sahip Acer C720 Chromebook seçeneklerinden dilediklerini seçme imkanı sunuluyor.

Etkinliğe katılmak isteyen yarışmacıların 10 Mart 2014 saat 17:00′den önce pwnium4@chromium.org e-posta adresine yazarak kendileri için yer ayırmaları gerekiyor. Yarışmaya ilişkin tüm kurallara ise buradan erişilebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.