Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler – 29 Eylül 2017

Pinterest LinkedIn Tumblr

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek filmleri sizler için listeliyorum. 29 Eylül 2017’de vizyona 8 film giriyor.

Kurtlar Vadisi Vatan

Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Necati Şasmaz, Sinem Öztürk Uslu, Cahit Kayaoğlu
Tür: Aksiyon, Gerilim, Savaş

Kuzey Irak’ta operasyon yapan Polat Alemdar ve ekibini bir sürpriz beklemektedir. Ele geçirilen Türkiye haritasında askeri birlikler ve özel harekât merkezleri gibi stratejik önemi olan onlarca hedefin yanı sıra sınırdaki bir nokta da işaretlenmiştir: Yalavuz… Asırlardır Türkün toprağını işgal etmek için fırsat bekleyen düşman, koca bir orduyla sınırımıza dayanmış, darbeden gelecek haberi beklemektedirler.

Polat Alemdar ve ekibi, Türk Milleti ile birlikte içerdeki ve dışarıdaki düşmanlara karşı zorlu bir mücadele verecektir.

anne! (Mother!)

Yönetmen: Darren Aronofsky
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris
Tür: Gerilim

Film, sakin ve sıradan bir hayat süren bir çift çevresinde gelişiyor.
Herkesin yan komşusu olabilecek olan sıradan çiftin hayatı, evlerine gelen istenmeyen misafirden sonra altüst olur.
Çiftin ilişkisini sınayacak olan bu misafir evin tüm huzurunu bozacaktır…
Misafirin eşinin de aralarına katılmasıyla birlikte işler beklenmeyen bir yön alacak ve gizlenen amaçların ne olduğu sorgulanmaya başlanacaktır…

Ay’ın Sırrı (Moonwalkers)

Yönetmen: Antoine Bardou-Jacquet
Oyuncular: Rupert Grint, Ron Perlman, Robert Sheehan
Tür: Aksiyon, Komedi

Ya Apollo 11 gerçekten de üretilmediyse? Ya gerçekten de Stanley Kubrick o meşhur görüntüleri Amerika hükümeti için stüdyoda çektiyse?  Bu bizi 60’ların Londra’sına götürecek sağlam bir komplo teorisi.

İnatçı bir ajan olan Kidman, Kubrick’i bir türlü bulamaz, onun yerine tüm zamanların en berbat rock grubu yöneticisiyle işbirliği yapmak zorunda kalır.

https://www.youtube.com/watch?v=D_hBMuKJIrw

Firardayız

Yönetmen: Tolga Baş
Oyuncular: Çetin Altay, Burak Satıbol, Ferit Aktuğ
Tür: Komedi

Ekrem, Salim ve Nuri’nin hapisten çıkmalarına kısa bir süre kalmıştır. İçerde kendileri için “Baba” figürü olan Piri Babanın zor duruma düştüğünü öğrenirler ve bir an önce hapisten çıkmak için kaçış planı yaparlar.
Fantastik planları uygulamaya sokarak hayatlarını daha da karmaşık hale getiren grup, bir tarafta peşlerini bırakmayan aksilikler, diğer tarafta ise Burcu adındaki kadın bir mafya ile baş etmek zorunda kalacaktır.

Suspiria

Yönetmen: Dario Argento
Oyuncular: Jessica Harper, Joan Bennett, Stefania Casini
Tür: Korku, Gerilim

Amerikalı genç kadın Suzy Bannion, dünyanın en iyi bale okullarından birine gitmek için Almanya’ya gider. Bir akşam vakti okulun kapısını çalar ve tam da bu andan itibaren esrarengiz durumlara tanık olmaya başlar.
Taksiden indiği an bir başka öğrencinin okuldan çıkıp ormana doğru koşturmaya başladığını gören genç kadın olaylara anlam veremez. Öte yandan kendisine kapıyı açan biri de olmaz. Ertesi gün tekrar geldiğinde okula alınır ve ardından yavaş yavaş uyum sağlamaya başlar.  Fakat zamanla tanık olacağı tuhaf olay ve durumlar ürkütücü bir gerçeği keşfetmesine neden olur. Gerilim türünün en yetkin isimlerinden olan Dario Argento’nun başyapıtı olan Suspiria, sinema tarihinin en başarılı birkaç gerilim filminden biri.  Argento’ya has müzikleri bile üzerinden geçen yıllara meydan okur niteliktedir.

https://www.youtube.com/watch?v=YwpVj9FffgU

LEGO Ninjago Filmi

Yönetmen: Charlie Bean, Paul Fisher
Oyuncular: Jackie Chan, Kaan Guldur, Dave Franco
Tür: Animasyon, Aksiyon

Damat Koğuşu

Yönetmen: İlker Savaşkurt
Oyuncular: Barış Atay Mengüllü, Musa Can Pekcan, Feyzan Soykan
Tür: Dram, Polisiye

Benim Varoş Hikayem

Yönetmen: Yunus Ozan Korkut
Tür: Belgesel

2 Comments

  1. Kurtlar vadisi serisinin yeni filmi Kurtlar Vadisi vatan yine gişe rekorları kıracak gibi. Adından şimdiden söz ettirmeye başladı.

  2. bence kurtlar vadisi vatan hepsinin onune geçer. necati sasmaz kurtlar vadisi üzerinde emekli olacak ole gorunuyor.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.