Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler – 6 Ekim 2017

Pinterest LinkedIn Tumblr

Her hafta olduğu gibi bu hafta da vizyona girecek filmleri sizler için listeliyorum. 6 Ekim 2017’de vizyona 8 film giriyor.

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı
Tür : Bilim Kurgu, Dram, Gerilim

İlk filmin olaylarının üstünden 30 yıldan fazla zaman geçmişken, Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan Memur K (Ryan Gosling) insanlığı büyük kargaşaya sürükleyecek, hatta sonunu bile getirebilecek bir sırrı ortaya çıkarmıştır. Bir felaketi önleyebilmesi için eski ödül avcısı Rick Deckard’ı (Harrison Ford) bulup ondan bazı sorularına yanıt alması şarttır.

Çavdar Tarlasındaki Asi
Tür : Biyografi, Dram

2. Dünya Savaşı’nda asker olarak geçirdiği dönemi bir türlü aklından çıkarmayı başaramamış J.D. Salinger (Nicholas Hoult), buna rağmen genç ve yetenekli bir yazar adayı olarak dikkat çekmektedir. Kısa öykülerinde yarattığı Holden Caulfield karakterini bir romana aktarması ve daha fazla öykü yazması için Columbia Üniversitesi’ndeki hocası Whit Burnett’ın (Kevin Spacey) sürekli onu cesaretlendirip yönlendirmektedir. Bir yandan da Oona O’Neill ile yaşadığı aşk ve yazar olarak kimliğini bulma çabası, genç adamın hayatının en bunalımlı dönemlerinden birini yaşamasına neden olmaktadır.

Korku Kayıtları
Tür : Gerilim, Gizem, Korku

https://www.youtube.com/watch?v=bll6fqR8vs4

Babam 
Tür : Dram

Yusuf Tunalı (Çetin Tekindor) karısının vefatıyla sarsılmış bir adamdır, geride kalan tek akrabası da, zihinsel engelli oğlu Arif’tir (Berker Güven). Bir yandan sahibi olduğu sardalya konservesi fabrikasını ayakta tutmak, diğer yandan hiçbir zaman tam olarak kabullenemediği oğluyla ilgilenmek, Yusuf için oldukça zorlayıcı olacaktır. Bu esnada fabrikasında işe yeni başlayan Feride (Melisa Şenolsun) her şeyi değiştirecektir. Atanamadığı için mecburen bu işi yapan Feride’nin Arif’le yakından ilgilenmesi genç adamı olumlu etkiledikçe, Yusuf’un da çevresine ve kendisine bakışı değişecektir.

Dört Köşe 
Tür : Komedi

Kervan 1915 
Tür : Tarih

1915 yılının Haziran ayında Giresun’un meydanında 200 kişiden oluşan bir kafile eşyaları ortada bekleşmektedir. Ermeni kadınlar ve çocuklardan bu oluşan kafileyi, göç ettirmek için bir ihale düzenlenmiştir ve Katırcı Salim, Murat’ın önüne geçerek bu işi üstlenir. Topluluk bir kervan şeklinde Halep’e doğru yola çıkar. Kafilede yer alan Hayganuş adında orta yaşlarını süren bir kadınsa geride eşini bıraktığı Karadeniz’in bir avuç suyunu yanında götürmek ister ve kızı Suzan’a emanet etmiştir. Öte yandan savaş, göç yolunu tekinsizleştirmiş, işleri daha da zora sokmuştur. Yol dağlara doğru gittikçe yükselir ve kafiledeki çocuklar, hamile kadınlar sağlık sorunları yaşamaktadır. Üstüne bir de hava koşulları sertleşir. Tüm bu debdebenin içinde Suzan ve kafile sorumlusu Ahmet’in arasında beklenmedik bir kıvılcım yükselecektir… Yönetmenliğini ve senaristliğini İsmail Güneş’in üstlendiği film I. Dünya Savaşı sırasında yaşanan Ermeni tehcirini insan öyküleri eşliğinde beyazperdeye taşımayı amaçlıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Murat Han, Ayşe Akın, İbrahim Kendirci, İpek Tuzcuoğlu, Fatih Ayhan, Aylin Manukyan ve Roza Hovannisyan isimleri başı çekiyor.

Nublu
Tür : Belgesel

My Little Pony Filmi
Tür : Animasyon, Komedi, Macera

 

 

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

7 Comments

  1. blade runneri merak ediyorum ilk filmini izlemedim ama fragmanı oldukça güzel bence

  2. Blade Runner tekrar filmi mi yoksa yeni film mi bililyor musunuz?

  3. son zamanların en güzel filmleri vizyona girmiş hangisini izlesem diye karar veremedim daha

  4. Crucifixion baya iyi bir korku filmiymiş. Sinemada izleyince daha da korkunç olur muhtemelen. Gerilimden hoşlananlar için.

  5. Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı, oyuncu kadrosu olsun, çekim kalitesi olsun gerçekten kaliteli bir yapım. Sinemaya gitmeye vaktim olursa kesinlikle gidip izleyeceğim.

  6. blade runner güzel bir filme benziyor. ilk açtığımda blade serisi zannedip heyecanlandım ancak buda gayet etkileyici bir film gibi

  7. Blade Runner 2049 filmini izledim özellikle atmosferi çok güzel yapmışlar. ama konu olarak çok iyi diyemem.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.